Sobota 20. srpna 2022, svátek má Bernard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ropný magnát Komárek zaplatí 1,2 miliardy

Ekonomika

  16:43
BOHUMÍN - Podnikatel David Beran vysoudil na ropném magnátovi Karlu Komárkovi 1,2 miliardy, které požadoval v souvislosti se společnostmi ŽDB Group a Bonatrans Group. Soud tak přiznal Beranovi jen část nároků z požadovaných 10 miliard.

Karel Komárek. foto: Lidové noviny

Podle Komárkova mluvčího Dana Plovajka Beran neuspěl se žalobou na výši kupní ceny, za kterou KKCG Industry koupilo akcie bohumínských firem ŽDB Group a Bonatrans.

"Soud požadavek Davida Berana na 668 milionů korun zcela zamítl a potvrdil původně dohodnutou kupní cenu ve výši 220 milionů korun, která byla prodávajícímu Holdingem KKCG Industry za akcie uhrazena," dodal Plovajko.

Rozhodčí nález podle Plovajka také stanovil, že Beran nemá, neměl a ani nikdy mít nemůže jakékoli nároky na akcie společností ŽDB a Bonatrans. "Tyto společnosti stoprocentně vlastní Holding KKCG Industry z finanční skupiny KKCG," uvedl Plovajko. Podle něj budou soudy řešit ještě žaloby podané ze strany Komárkovy KKCG na Berana. Komárek po Beranovi chce za údajné porušování smluv v řádech mnoha miliard korun, jejich plnění požaduje u mezinárodní arbitráže v Paříži.

Beran a Komárem měli na počátku roku 2005 společné plány na vytvoření jedné z největších průmyslových skupin. Pod hlavičku firmy Industrial Group Holding KKCG (IGH) chtěli sloučit společnosti ŽDB, Bonatrans, Kovosvit a Vítkovice Holding. Obrat nově vzniklého kolosu by dosáhl desítek miliard korun.
Autoři: ,

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Mohlo by vás zajímat