Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozhodnuto. Zeleného operátora U:fon koupí Air Telecom

Ekonomika

  18:11
PRAHA - Operátora MobilKom, který provozuje síť U:fon, koupí společnost Air - Telecom. Ta podala při konečném rozstřelu vyšší nabídku než další zájemce Ultranet bývalého generálního ředitele MobilKomu Tomáše Budníka.

Zkrachovalý operátor U:fon. foto: Reprofoto

Původní nabídky se pohybovaly kolem 20 milionů Kč. Zprávu přinesl informovaný zdroj s odkazem na rozhodnutí věřitelského výboru. Prodejem se má MobilKom zbavit konkurzu kvůli vysokým závazkům z minulosti a dál pokračovat v nabídce služeb.

Celkové závazky byly přes dvě miliardy Kč, největší představoval úvěr od China Development Bank. Věřitelé přitom při rozhodování o prodeji kladli důraz na výši prodejní ceny, ale také na zachování provozu U:fona.

ČTĚTE TAKÉ:

U:fon má kolem 114 000 zákazníků, což je o 10 000 méně než na začátku roku. Poskytuje jim rychlý mobilní internet a hlasové služby v síti CDMA. Nové klienty začal v červnu lákat nabídkou mobilního volání do všech sítí za korunu.

Air - Telecom je dceřiná firma společnosti N&F Marketing Group, která zvítězila ve výběrovém řízení upořádaném insolvenčním správcem. N&F Marketing Group se mimo jiné zabývá přímým prodejem prostřednictvím obchodních zástupců a cíleným marketingem.

Jedním z jejích zákazníků byl právě U:fon. Služby poskytovala i Telefónice, T-Mobilu, Kooperativě nebo České spořitelně.

Ultranet projevil zájem o U:fona až po skončení tendru. Budník, kterému Ultranet patří, přitom spolupracuje se skupinou PPF, která chce vytvořit čtvrtého mobilního operátora a účastní se aukce kmitočtů pro mobilní sítě LTE.

Možné logo čtvrtého mobilního operátora zaregistrované skupinou PPF.

PPF by mohla infrastrukturu U:fona pro svého operátora využít. Podle zdroje je možné, že se s kupcem MobilKomu zkusí dohodnout.

Vlastníkem MobilKomu je společnost Divenno Holdings, která ovládá například Dial Telecom. MobilKom získala od finanční skupiny Penta. Ta do rozjezdu operátora v předchozích letech investovala nejméně 1,5 miliardy korun.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat