Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozpačitý start dua Drtinová, Veselovský. Očekávání zatím nenaplnilo

Média

  15:56aktualizováno  20:47
PRAHA - Na Kavčích horách mohou zatím zůstat v klidu. Start konkurenčního pořadu Daniely Drtinové a Martina Veselovského, bývalých elitních moderátorů České televize, se nepovedl. Nedostatků má formát webových rozhovorů celou řadu.

Stránka DVTV a tváře moderátorů Daniely Drtinové a Martina Veselovského. foto: Reprofoto

Drtinová a Veselovský byli hlavními tvářemi Událostí, komentářů na České televizi. Poté, co s celým týmem opustili Kavčí hory, začali připravovat konkurenční televizi. Internetovou.

Úterní večerní start naplánovaný na 21. hodinu, tedy hodinu před začátkerm Událostí, komentářů na ČT, na serveru Aktuálně.cz ale očekávání nenaplnil.

Potenciální diváky se pokusila znechutit už úvodní stránka. Pokud návštěvník klikl na úvodní video, přečkal reklamu, dostalo se mu upoutávky na pořad, v níž zazněla prohlášení i hlavních taháků Mirka Topolánka a ministra financí Andreje Babiše (ANO). A to bylo vše. Video se zastavilo a po opětovném spuštění přišla zase jen upoutávka, což řadu zájemců zmátlo.

Pokus, omyl

Pod dojmem názvu DVTV, čili televize, totiž očekávali nepřerušovaný přenos ze studia, podobně jako když na webu sledujete Události, kometáře. Jenže koncept televize Drtinová - Veselovský je jiný.

Uživatel musel totiž srolovat stránku dolů a tam našel jednotlivá videa s rozhovory, například ten avizovaný s Mirkem Topolánkem byl ale rozsekán na tři díly. A po každém zhlédnutí musí návštěvník zase dolů k nabídce videí. Na stránce nebyl k nalezení žádný "manuál k použití", takže redakce nutila diváky k metodě pokus-omyl. Rozhovor s Andrejem Babišem zase nabral zpoždění, na webu se objevil až po 40 minutách.

Moderátoři seděli přímo v newsroomu vydavatelství Economia, které vzalo dvojici pod svá křídla. Šum z prostoru plného lidí ovšem působí rušivě, roztřesená kamera navozuje dojem rozhovoru pořízeného na dovolené v chorvatském hotelu.

Pardon, pane expremiére

Rozpačitý pocit nezachránili ani moderátoři. Martin Veselovský byl očividně tak rád, že má proti sobě jako žolíka Mirka Topolánka, že bývalého premiéra prakticky nepřerušoval - během pětiminutového "rozhovoru" věnovanému tématu energetické krize položil dvě otázky, jednu na začátku, další uprostřed. A stejně jako všechny ostatní jí uvedl omluvným slovem pardon. Daniele Drtinové se interview s Babišem povedlo lépe, vlezle demagogický styl otázek k ní prostě patří.

Špatný start nemusí znamenat, že se nakonec nepodaří vytvoří plnohodnotnou a velice potřebnou konkurenci České televize, ale tým kolem Drtinové a Veselovského má před sebou ještě hromadu práce. Což si tvůrci uvědomují. "Pracujeme na zřetězení videí," oznámil na Twitteru Veselovský.

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Mohlo by vás zajímat