Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Runtastický' nákup. Adidas získal fit aplikaci s desítkami milionů uživatelů

Ekonomika

  15:10
HERZONGENAURACH - Německá společnost Adidas ví, že proti svému největšímu rivalovi Nike ztrácí na trhu sportovních doplňků. Ve středu učinil krok k „nápravě“: koupil si rakouskou společnost Runtastic, která vyrábí stejnojmennou a velmi úspěšnou sportovní aplikaci.

Fitness aplikaci Runtastic koupila společnost Adidas. foto: Runtastic

Touto akvizicí se Adidas dostal ke zhruba 70 milionům lidí, kteří výrobky této firmy používají pro monitorování svých sportovních aktivit, jako je běhání či jízda na kole. Aplikace Runtastic – klíčový produkt společnosti - využívá GPS, sleduje spálené kalorie, vzdálenosti a nabízí deník sportovních výkonů.

Runtastic si Adidas koupil od jejích zakladatelů a dosavadního většinového vlastníka, firmy Axel Springer. Musel sáhnout hluboko do kapsy, Runtastic stál 220 milionů eur, tedy bezmála šest miliard korun.

Touto investicí však alespoň částečně zmírní náskok svého amerického rivala, firmy Nike, která platí za průkopníka elektronického sledování sportovních výkonů – i díky spojení se společností Apple.

Aplikaci Runtastic můžou do svých telefonů instalovat uživatelé nejrůznějších operačních systémů. Firma vyrábí i další výrobky pro sledování sportovní aktivity.

VÝSLEDKY ADIDASU

  • Adidas ve druhém čtvrtletí 2015 zvýšil provozní zisk o téměř osm procent na 234 milionů eur.
  • Těžil ze silné poptávky v západní Evropě a Číně i ze slabšího kurzu eura.
  • Celkové tržby společnosti, která je největším výrobcem sportovního zboží v Evropě, stouply o patnáct procent na 3,9 miliardy eur.
Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!