Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

RWE propustí přes 10 procent zaměstnanců

Ekonomika

  16:15aktualizováno  16:20
BERLÍN - Německá energetická společnost RWE, která působí i v Česku, v nejbližších letech propustí více než 8000 z 72 000 zaměstnanců. Napsal o tom list Rheinische Post s odvoláním na odbory.
elektrárna (ilustrační foto)

elektrárna (ilustrační foto) foto: Reprofoto

Jde o úsporná opatření, k nimž musí firma přistoupit kvůli tomu, že se Německo rozhodlo opustit využívání jaderné energie. Podle agentury DPA informaci potvrdil mluvčí RWE, nicméně nechtěl říct nic konkrétního k tomu, kolik pracovních míst se bude rušit.

Koncern už zahájil úsporný program v Británii, šetří i v oblasti střední a východní Evropy, kde po liberalizaci trhu čelí tvrdé konkurenci a kde chce seškrtat stovky pracovních míst. Aktivity RWE v této oblasti a v Turecku jsou řízeny společností RWE East se sídlem v Praze.

RWE čeká také prodej některého majetku

O střednědobém výhledu na léta 2012 až 2014 a o vývoji zaměstnanosti bude 12. prosince jednat dozorčí rada firmy. RWE čeká také prodej některého jejího majetku. V této souvislosti se mluví o tom, že firma prodá celou nebo část těžařské společnosti Dea.

Skupině RWE klesl za devět měsíců letošního roku provozní zisk o 30 procent na 4,3 miliardy eur (108 miliard Kč). Pokles způsobilo rozhodnutí německé vlády a omezení jaderné elektřiny v Německu, kvůli kterému musela RWE zavřít dvě jaderné elektrárny.

V Česku je řídicí společností firma RWE Transgas, jejíž hlavními obchodními aktivitami jsou dovoz zemního plynu a obchod se zemním plynem. Kromě RWE Gas Storage, která se stará o podzemní zásobníky, patří do RWE také regionální prodejci a distributoři a tranzitní společnost NET4GAS.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat