Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

RWE vytvoří v Praze sídlo pro střední a jihovýchodní Evropu

Ekonomika

  9:51
PRAHA - Energetická společnost RWE, která je mimo jiné jedničkou na českém plynárenském trhu, vytváří v Praze regionální sídlo pro celou střední i jihovýchodní Evropu a Turecko.

Deníku E15 to řekl mluvčí RWE Transgas Martin Chalupský. Nová firma RWE East má vzniknout do konce roku. Šéfem firmy RWE East se podle E15 stane dosavadní předseda představenstva české RWE Transgas Martin Herrmann.

Cílem je posílení RWE v celém regionu. "Skupina RWE vidí ve střední Evropě potenciál pro rozvoj dalších aktivit," uvedl Chalupský. Díky této konsolidaci prý bude možné zjednodušit systém řízení a definovat oblasti budoucího rozvoje. O plánu informoval také polský server gazeta.pl.

Z geografického hlediska patří střední a východní Evropa vedle německého, britského a nizozemského trhu k prioritním oblastem pro budoucí aktivity skupiny. Mimo strukturu RWE East zůstane provozovatel české soustavy plynovodů Net4Gas, který bude vzhledem k oddělení sítě od obchodu s plynem podřízen přímo německé centrále.

Vznik regionálního sídla v Praze souvisí s celkovou restrukturalizací skupiny RWE, která chce tímto způsobem čelit nejistým ekonomickým podmínkám a zvýšeným nákladům.

RWE zdůrazňuje, že stoupají nároky na ochranu klimatu a rostou ceny surovin, zatímco ceny elektřiny i plynu stagnují. Skupinu také zatíží nová daň na jaderné palivo v Německu. "Aby vytvořila protiváhu těmto trendům, RWE pokračuje v úsilí zvýšit efektivitu v rámci skupiny," uvádí se v jejím prohlášení. Dalším podnětem ke změnám je i zvýšená konkurence.

Ve čtvrtek odešel z vedení skupiny RWE další muž, jehož dřívější působení bylo spojeno s Českem - Ulrich Jobs, bývalý šéf RWE Transgas z doby liberalizace trhu s plynem, píše E15.

Autoři: ,

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Mohlo by vás zajímat