Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rybář Vágner má svůj pořad na National Geographic

Média

  15:00
Nejznámější český rybář Jakub Vágner má jako jediný Čech v historii na televizním kanále National Geographic svůj vlastní pořad. V seriálu s názvem Rybí bojovník (Fish Warrior) se s ním můžou diváci každý čtvrtek vydat za ohroženými sladkovodními obry.

Světový rekord Jakuba Vágnera, ryba chycená pouze pomocí prutu. Sumec piraíba vážil 215 kg. foto: www.jakubvagner.cz

Seriál Rybí bojovník už viděly miliony diváků po celém světě. V České republice startuje již zítra večer dílem nazvaným Amazonský obr. Další díly poběží vždy ve čtvrtek, reprízy pak v pátek.

Jakuba Vágnera si vyhlídli tvůrci pořadu už dříve, zaujali je filmy, které točil: "Naprostý zlom ale nastal, když se vydal do Indie ulovit sumce lidožrouta. Jak tam pohřbívají do vody, sumci si tam zvykli na lidské maso a začali napadat i živé lidi, " popsal serveru Lidovky.cz Jakubův otec a manažer, skladatel Karel Vágner.

Vágner sumce odchytil a odvezl asi o 100 kilometrů dál, kde žádní lidé nežijí. "Na to konto mu nabídl Natitonal Geographic natočení vlastního pořadu, který nazval Rybí bojovník. Zítra má ve 22. hodin premiéru." dodává Vágner.

"To, že má jako první Čech svůj pořad v Nation Geographic, to je úplná bomba," neskrývá nadšení Karel Vágner.

Slavný rybář ale český premiérový díl pravděpodobně neuvidí, momentálně je v Indii, kde natáčí další dokument. Tentokrát pro Českou televizi.

147 sumců za 40 hodin
Jakub Vágner držitelem mnoha pozoruhodných rekordů. Ulovil například 147 sumců během 40ti hodin. Mezi jeho světová prvenství patří také polapení jedné z největších sladkovodních ryb, arapaimy velké, v povodí Amazonky. Dalším rekordním úlovkem je 110kilogramový a 2,4 metrů dlouhý sumec, kterého Vágner odchytil na italské řece Pád.

V oblasti rybaření je Vágner vášnivým zastáncem metody "ulovit a pustit". Jeho rybářské výpravy potvrdily masivní výskyt sumců v České republice. Známý je jeho pořad S Jakubem na rybách.

Vágner se také zúčastnil mnoha talk show nejen v České republice, ale i v zahraničí. Loni si ho například pozval do své známé americké Tonight Show Jay Lane. Před ním pořad navštívil například americký prezident Barack Obama.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...