Úterý 22. června 2021svátek má Pavla 17 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Šabata skončil jako šéfredaktor HN. Bakalova Economia propustí 100 lidí

Petr Šabata | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Šabata | foto: Foto MF DNES - Michal Růžička

PRAHA Petr Šabata odchází z postu šéfredaktora Hospodářských novin. Dočasně ho nahradí Vladimír Piskáček, který do vydavatelství Economia nastoupil nedávno do funkce ředitele veškerého obsahu a stal se Šabatovým nadřízeným.

Šabata vedl Hospodářské noviny, které vydává Economia, od února 2011. O jeho konci se spekulovalo delší čas. Jeho konec Economia, kterou vlastní miliardář Zdeněk Bakala, posvětila odpoledne, kdy zveřejnila závěry z jednání představenstva. "Ano, mohu to potvrdit," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí Economie Luděk Březina.

Vydavatelství Economia

Economia je vydavatelem deníku Hospodářské noviny a týdeníků Respekt, Ekonom, Marketing & Media, měsíčníku Bel Mondo a serveru iHned.cz. Dále vydává množství odborných titulů. V roce 2013 převzala společnost Centrum Holdings, s.r.o., která vlastní například portály Aktualne.cz, Atlas.cz, Žena.cz nebo Centrum.cz.

Představenstvo vydavatelství Economia schválilo plán, jakým způsobem se společnost spojí s firmou Centrum (jíž patří server Aktuálně.cz), kterou získalo na jaře tohoto roku. Důsledkem spojení bude citelné propouštění. Do konce roku má skončit sto zaměstnanců.

Maximální propojení tvorby obsahu

"Představenstvo také rozhodlo o změnách v obsazení některých manažerských funkcí v rámci vydavatelství," stojí v tiskové zprávě Economie. "V rámci plánu snížení počtu zaměstnanců opustí v období od října do konce letošního roku obě společnosti téměř 100 pracovníků, a to jak v administrativních útvarech, tak v redakční části."

Economia chce maximálně propojit tvorbu jednotlivých titulů. A zároveň hodlá oddělit obchodní aktivity. 

„Rozhodnutí představenstva v sobě spojuje konkrétní kroky k integraci vydavatelských aktivit obou společností do jednoho moderně organizovaného mediálního domu a krátkodobá opatření ke stabilizaci hospodaření a ke zvýšení efektivity na provozní i manažerské úrovni,“ komentoval změny Kamil Čermák, místopředseda představenstva pověřený řízením společnosti.

Představenstvo společnosti také odvolalo Tomáše Holana z funkce obchodního ředitele společnosti a Petra Lövenhöfera z funkce ředitele pro byznys segment. Řízením obchodního úseku Economie byla dočasně pověřena Zuzana Tylčerová.

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...