Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sazka se zbavuje dluhu, nabízí investorům dluhopisy za 7,5 miliardy korun

Ekonomika

  20:01
Praha - Česká loterijní společnost Sazka Group upíše dluhopisy za 300 milionů eur (přibližně 7,5 miliardy Kč.) Peníze chce použít na splacení dluhu a na úhradu poplatků a výdajů. Firma o tom informovala na svém webu.

Karel Komárek foto: KKCG

Stoprocentním vlastníkem Sazka Group je skupina KKCG miliardáře Karla Komárka, která loni v létě odkoupila 25procentní podíl od společnosti EMMA Capital podnikatele Jiřího Šmejce.

Sedmileté dluhopisy Sazky budou mít výnos 3,875 procenta ročně. Nabídka cenných papírů je platná do 5. února.

Dluhopisy za 300 milionů eur vydala Sazka Group také loni v listopadu. Roční výnos byl 4,125 procenta a splatnost do roku 2024.

Sazka Group má stoprocentní podíl v české společnosti Sazka. Ta je nejstarší loterijní firmou v Česku s dominantním podílem na trhu loterijních her typu Sportky nebo Eurojackpotu.

Dále má Sazka Group 40procentní podíl v řecké firmě OPAP, italské společnosti LottoItalia (32,5 procenta) a nadpoloviční podíl v rakouské loterijní firmě Casinos Austria. Naopak podíl v chorvatské společnosti SuperSport (67 procent) přešel na skupinu EMMA Jiřího Šmejce.

Provozní zisk EBIDTA (před započtením úroků, daní a odpisů) Sazka Group se za devět měsíců loňského roku zvýšil téměř o pětinu na 430 milionů eur (10,9 miliardy Kč). Provozní zisk z číselných loterií vzrostl meziročně o 11 procent, ze sportovního sázení o 22 procent a z online her o 66 procent.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat