Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéf CzechInvestu může odejít

Ekonomika

  11:03
PRAHA - Bránit Romanu Čermákovi v odchodu ministr průmyslu a obchodu nebude. Martin Říman tak vyhoví šéfovi CzechInvestu a uvolní ho z funkce. Řízením agentury Říman pověří některého z pracovníků agentury.

Roman Čermák foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

Personální změna ve vedení CzechInvestu nebude mít podle Římana nepříznivý vliv na chod agentury, která hraje důležitou roli i při čerpání peněz z evropských fondů.

Čermák stál v čele CzechInvestu od letošního dubna. Tehdy ve funkci vystřídal Tomáše Hrudu, kterého Říman odvolal. Svůj záměr
Čermák oznámil minulý týden.

Ministr řekl, že mu v odchodu bránit nebude. Podle něj se Čermák rozhodl rezignovat kvůli tomu, že chce pracovat v zahraničí. "Ten odchod, který je plánován, je odchodem řízeným z obou stran. Žádné drama se nekoná," řekl Říman v pořadu České televize Dobré ráno.

Ministr je se sedmiměsíčním působením Čermáka v čele CzechInvestu spokojený. "Když se podíváme na všechny ukazatele úspěšnosti této organizace, tak se zlepšily. Situace je podle mě stabilizovaná a není důvod k nějakým panikám," prohlásil Říman.

Například tempo čerpání plateb z předchozího operačního programu
prostřednictvím CzechInvestu se letos podle Římana zvýšilo na dvojnásobek a neklesl ani příliv zahraniční investic do země.

Čermák se po svém jmenování do funkce generálního ředitele CzechInvestu potýkal také s personálními problémy, protože zhruba třetina ze tří stovek pracovníků agentury včetně jejího desetičlenného vedení podala na protest proti odvolání Hrudy výpověď.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat