Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Šéf vydavatelství Hospodářských novin Klíma skončil ve funkci

Média

  13:08
Generální ředitel vydavatelství Economia Michal Klíma odstoupil z funkce. Vedení společnosti, která vydává deník Hospodářské noviny a řadu odborných časopisů, dočasně převezme její dosavadní finanční ředitel Petr Babický.

Linka pro třídění remitendy v distribučním centru novin a časopisů společností PNS a MediaServis v pražských Horních Počernicích foto:  František Vlček, Lidové noviny

Personální změny ohlásila společnost v tiskové zprávě. Uvádí v ní, že Klíma zůstane v mateřské společnosti Economie, firmě Respekt Media, kterou ovládá finančník Zdeněk Bakala a do níž patří také názorový týdeník Respekt.

V Respekt Media má mít Klíma na starosti "rozvoj mediálních operací v České republice i na dalších trzích". V Economii pracoval od roku 1998, z jejího čela odchází zhruba rok poté, co vydavatelství koupil Bakala.

Po jeho odchodu chystá vydavatelství revizi své strategie za pomoci "strategických poradců".

Klímův přechodný nástupce Babický pracuje v Economii jako finanční ředitel od letošního února. V roce 2005 se vrátil jako partner do auditorské a poradenské společnosti Deloitte. Předtím od roku 2002 zastával funkci finančního ředitele v energetické skupině Appian Group.

Autor: