Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéfové nutili úředníky více kouřit

Ekonomika

  10:36
PEKING - Úředníky ze středočínské provincie Chu-pej už nadřízení nenutí více kouřit. Šéfové odvolali doporučení, které mělo povzbudit místní ekonomiku. Za neuposlechnutí hrozily i pokuty.

pokuřující Číňan foto: LIU JIN AFP

Funkcionáři v jednom z krajů provincie měli za rok spotřebovat 23.000 krabiček cigaret, což by přineslo do vládní pokladny v přepočtu víc než 11 milionů korun. Ti, kdo by nasazenou kvótu nenaplnili nebo se nechali přistihnout při kouření jiné než místní značky cigaret, měli být pokutováni.

Nařízení bylo vydáno začátkem roku, avšak novináři začali okamžitě poukazovat na jeho nesmyslnost a na dopad na lidské zdraví.

Na webových stránkách místních úřadů se dnes objevilo prohlášení, které původní rozhodnutí ruší. Jeho prvotním záměrem prý bylo zamezit distribuci nelegálně dovážených cigaret a ochránit daňové příjmy z prodeje tabákových výrobků.

Čína je největší světový producent cigaret a její obyvatelé nejvášnivější kuřáci na světě. Je jich tam 320 milionů a jejich počet neustále roste, což je velké lákadlo pro světové výrobce kuřiva i léků.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat