Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Imbecilní' seriál Sedmerák sází na provokaci

Média

  8:00
Svérázný příběh si žádá i svéráznou propagaci, usoudil režisér Jakub Kohák. Svůj seriál Sedmerák, který tuto sobotu vstoupí do Souboje seriálů České televize, proto prezentuje jako "imbecilní".

Režisér Jakub Kohák a představitel hlavní role Marek Taclík při natáčení seriálu foto: ČT

Jak se dokáže řidič autobusu vyrovnat se skutečnosti, že mu na čele náhle vyrostl paroh? Takto zní ústřední otázka seriálu, který by natočil Jakub Kohák, kdyby jeho pilotní díl v Souboji seriálu zvítězil.

Půlhodinová ukázka, kterou budou mít diváci v sobotu možnost zhlédnout, je třetím dílem zatím nenatočené série. Hlavní hrdina Míra Batěk v podání Marka Taclíka už je zcela pohlcen svým handicapem, jejž se snaží více či méně úspěšně maskovat. Poté, co se existence jeho parohu významně střetne s jeho závazky vůči zaměstnavateli, musí začít svou situaci doopravdy řešit. A když se naskytne možnost učinit z rány osudu přednost, otevřou se Mírovi nové možnosti, jak se konečně zavděčit své věčně nespokojené manželce.

Těžký život s parohem na hlavě

Pilotní díl tohoto seriálu je zařazen do úvodního souboje "rodinných" seriálů, tradiční představu tohoto žánru však naplňuje jen poněkud vzdáleně. Absurdní situace, z níž vychází, je jeho hlavní předností, a zároveň omezením, protože tváří v tvář Mírově parohu je pro postavy těžko hledat nějaká příliš vzdálená témata ke konverzaci. Přesto se seriál snaží rozprostřít satirickou síť poněkud šířeji a obout se například do vděčného terče léčitelského byznysu.

SOUBOJ SERIÁLŮ:

Vyberte nejlepší seriál všech dob!

Hlasovat můžete od soboty 5. listopadu 2011 ZDE

Před sobotním soubojem má tento seriál jednu jistotu: nikdo z diváků o něm nejspíš nedokáže mluvit urážlivěji než sám režisér. Ten pojal dotazník, který mu Česká televize v rámci propagace předložila, mimořádně "sebekriticky". Na otázku, čím se liší Sedmerák od současné seriálové tvorby, tak odpovídá: "Kromě míry imbecility vůbec ničím. Náš seriál je totiž nadmíru imbecilní. Je to tím, že ho vymyslel imbecil. Jinak se jedná o naprosto běžný příběh obyčejného člověka, který čelí nástrahám osudu. Vlastně jedné obrovské životní zkoušce." A samozřejmě neopomíjí dodat, že by souboj nejraději nevyhrál: "Tvorba seriálu je pro mě hrozně náročná rachota a otročina, která mě minimálně na půl roku zahubí".

Zda a čím Sedmerák předčí konkurenční Babičku na inzerát, mohou diváci sledovat v sobotu 12. listopadu na ČT1.

Lidovky.cz tipují

Šance seriálu:
+ Sedmerákovi nikdo nemůže upřít neobvyklost. Ti, kdo chtějí na televizní obrazovce něco nového, a budou ochotni hlasovat, pravděpodobně zvolí tuto variantu.
+ Seriál sází na nekomplikovaný humor, který může oslovit i diváky, kteří nemají v knihovničce Kafku.
+ Marek Taclík zjevně při natáčení se svým parohem dobře srostl a jeho projev je dosti věrohodný.

Handicap seriálu:
- Absurdita výchozí situace může být na někoho přece jen trochu silná káva.
- Je otázka, jak dlouho by tvůrci s Mírovým parohem jakožto téměř jediným zdrojem komických i dramatických situací doopravdy vystačili. Narostl by pak paroh třeba i jeho manželce?

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat