Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Show Jana Krause s Bradym a Hermanem vidělo 556 tisíc diváků

Média

  14:56
PRAHA - Odloženou Show Jana Krause ve čtvrtek vidělo 556 tisíc diváků. Informovala o tom Gabriela Semová z tiskového oddělení televize FTV Prima. Na internetu úvodní část pořadu s osobnostmi kritizujícími prezidenta Miloše Zemana nezkrácenou verzi zhlédlo přes 320 tisíc lidí, rozhovor s Jiřím Bradym a ministrem Danielem Hermanem (KDU-ČSL) necelých 126 tisíc lidí. Televize díl nejprve odmítla vysílat, poté ho zařadila na program o den později.

Ministr kultury Daniel Herman a Jiří Bardy v Show Jana Krause. foto: Ministerstvo kultury

Prima se dál ohání pozdním dodáním pořadu s Bradym. Podle Krause měli Show od rána

Podle serveru Digizone.cz byl pořad devátým nejsledovanějším ve středu večer. Předstihly ho hlavní zpravodajské pořady Novy, Primy a České televize a také Ordinace v růžové zahradě. Krausovu show si pustilo 556 tisíc diváků starších 15 let, minulý díl jich vidělo 467 tisíc.

Hosté, mezi nimiž byli bývalý politik Jan Ruml, dokumentaristka Helena Třeštíková, hudebník a bývalý politik Michael Kocáb, novinář Jan Macháček, socioložka Jiřina Šiklová nebo zpěvák Dan Bárta, v pořadu podpořili Bradyho a Hermana ve sporu s Hradem a promlouvali ke svátku vzniku samostatného Československa 28. října.

Ve videoarchivu na webu pořadu se úvodní pasáž s osobnostmi objevila ve dvou verzích. V delší třináctiminutové a kratší sedmiminutové, která odpovídala té odvysílané v televizi. Nezkrácenou verzi si na internetu pustilo přes 320 tisíc lidí, úvodní rozhovor s Bradym a Hermanem necelých 126 tisíc lidí.

Do kratší verze úvodu, kterou produkce pořadu připravila pro televizi, se nedostala vyjádření političky Táni Fišerové, herečky Báry Štěpánové, novinářů Magdaleny Dietlové a Tomáše Klvani a nakladatele Joachima Dvořáka. Fišerová nazvala Zemana gubernátorem, nejvyšší představitelé země podle ní dělají z Česka gubernii Číny.

„Bylo kdysi takové heslo ‚Republiku si rozvracet nedáme‘, tak prosím pěkně ‚Naši zemi si ukrást nedáme‘. Ani tím ‚monstrem‘ na Hradě, ani tím ‚pánem ze Slovenska‘,“ řekla Štěpánová. Podle Dietlové si Zeman dělá z Hradu svou trafiku. Klvaňa se domnívá, že je třeba se zamyslet, jestli je funkce prezidenta vůbec potřebná. Dvořák vzpomněl pohádky, které čte své dceři, kde jsou zemané nižší šlechta a nikdy nemohou být rytíři.

Moderátor Jan Kraus se prostřednictvím videa vyjádřil k neodvysílaní posledního...
Fotografie z neodvysílané Show Jana Krause.

Prima ve středu informovala, že produkce nedodala pořad včas. Poté prohlásila, že pořad neodvysílala kvůli riziku sankcí od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Rada to ale označila za alibismus. Nakonec televize pořad ve čtvrtek odvysílala v Krausovou produkcí dodané podobě.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...