Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Simpsonovi čeká příští rok 26. série. Zemře jedna z hlavních postav

Média

  7:00
NEW YORK - Slavný americký animovaný televizní seriál Simpsonovi bude pokračovat i v příštím roce, oznámila v pátek televizní společnost Fox. Už šestadvacátá řada sice přinese milionům příznivců i špatnou zprávu ve formě úmrtí jedné z hlavních postav, na popularitě ve zhruba stovce zemí, kde se seriál vysílá, to ale podle tvůrců sitkomu nijak neubere.

Animovaná rodinka Simpsonových. foto: FOXReprofoto

Homer, Marge, Bart, Lisa a Maggie už baví diváky přes čtvrt století, kdy "ovládli srdce mnoha fanoušků bez ohledu na věk, jazyk či kulturu," prohlásil šéf zábavní divize televizní stanice Fox Kevin Reilly. Výkonný producent seriálu Al Jean v září oznámil, že jedna z hlavních postav v jedné z příštích epizod zemře. Její smrt byla přesunuta až na 26. řadu, prohlásil v pátek Jean, aniž prozradil bližší podrobnosti.

Seriál už se vysílá 24 let

Seriál Simpsonovi vytvořil autor Matt Groening a stanice Fox ho začala vysílat v roce 1989. Sitkom se dnes vysílá ve stovce zemí v 50 jazycích a získal už 28 televizních cen Emmy. Postavám seriálu propůjčily hlasy mnohé slavné osobnosti, mimo jiné například herečka Elizabeth Taylorová, astronaut Buzz Aldrin nebo bývalý britský premiér Tony Blair.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO:

Před dvěma lety hrozil Simpsonovým zánik, když se jednání o honorářích pro hlavní protagonisty dostala do slepé uličky. Spor se ale nakonec podařilo urovnat. Homer, kterého v originální americké verzi namlouvá Dan Castellaneta, Bart (Nancy Cartwrightová) ani Lisa (Yeardley Smithová) tak podle stanice Fox z obrazovek hned tak nezmizí.

V České republice se Simpsonovi vysílají od roku 1993. Hlavním postavám dávají hlas Vlastimil Zavřel (Homer), Jiří Lábus (Marge), Helena Štáchová (Lisa a Maggie) a Martin Dejdar (Bart).

Autoři: ,