Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Simpsonovské pivo Duff chce dobýt svět. Vařit se bude v Chile

Ekonomika

  17:40
Zatím fiktivní pivo Duff, které dobře znají diváci seriálu Simpsonovi, by se mohlo začít skutečně vyrábět. Ambice jsou nemalé. Společnost Fox věří, že se značka může prosadit po celém světě.

Pivo Duff by mohlo dobýt svět. foto: Youtube.comReprofoto

Plány oživit seriálový nápoj prozradil pro Wall Street Journal prezident divize spotřebních výrobků společnosti Fox Jeffrey Godsick. „Značka piva Duff má potenciál se prosadit ve světě,“ řekl v rozhovoru.

Fanoušci Simpsonových mohou jásat. Budou další dvě série

Společnost už plán konzultovala se sládkem a snaží se přijít na ideální kombinaci chuti a aroma. Duff by se měl poté vyrábět v Chile a příští rok se začít prodávat v Evropě a Jižní Americe.

Proč chce ale Fox začít právě v Chile? V zemi se začal vařit Duff bez licence a získal si značnou oblibu, která překročila hranice několika dalších jihoamerických států. Na výrobce se tak vrhli právníci společnosti Fox a zažalovali je. 

Policie sice zabavovala „nelegální“ Duffy po tisících, ale ani to nestačilo. Fox tak využil taktiku „nemůžeš-li s nimi bojovat, spoj se s nimi“.

Pivo Duff láká nepoctivé podnikatele ale i jinde. Výroba se nelegálně před lety rozjela i v Austrálii. Tamní pivovar dodával mok například i do Německa a koupit se dal také v České republice.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!