Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Simpsonovské pivo Duff chce dobýt svět. Vařit se bude v Chile

Ekonomika

  17:40
Zatím fiktivní pivo Duff, které dobře znají diváci seriálu Simpsonovi, by se mohlo začít skutečně vyrábět. Ambice jsou nemalé. Společnost Fox věří, že se značka může prosadit po celém světě.

Pivo Duff by mohlo dobýt svět. foto: Youtube.comReprofoto

Plány oživit seriálový nápoj prozradil pro Wall Street Journal prezident divize spotřebních výrobků společnosti Fox Jeffrey Godsick. „Značka piva Duff má potenciál se prosadit ve světě,“ řekl v rozhovoru.

Společnost už plán konzultovala se sládkem a snaží se přijít na ideální kombinaci chuti a aroma. Duff by se měl poté vyrábět v Chile a příští rok se začít prodávat v Evropě a Jižní Americe.

Proč chce ale Fox začít právě v Chile? V zemi se začal vařit Duff bez licence a získal si značnou oblibu, která překročila hranice několika dalších jihoamerických států. Na výrobce se tak vrhli právníci společnosti Fox a zažalovali je. 

Policie sice zabavovala „nelegální“ Duffy po tisících, ale ani to nestačilo. Fox tak využil taktiku „nemůžeš-li s nimi bojovat, spoj se s nimi“.

Pivo Duff láká nepoctivé podnikatele ale i jinde. Výroba se nelegálně před lety rozjela i v Austrálii. Tamní pivovar dodával mok například i do Německa a koupit se dal také v České republice.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat