Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Síť veganských bister Vegg-go majitele firmy Emco je v insolvenci, přispěla k tomu i koronavirová krize

Pobočka Vegg-go. foto: Facebook.com/Vegggo

Praha - Provozovatel sítě veganských bister a restaurací Vegg-go, firma Simple Food, skončil v insolvenci. Uvedl to dnes server E15.cz. Podle většinového vlastníka Simple Food, majitele potravinářské firmy Emco Zdeňka Jahody, k tomu přispěla omezení zavedená vládou kvůli koronaviru.
  18:46

Simple Food má podle serveru dluhy přes 125 milionů korun. Síť Vegg-go má nyní osm poboček a zhruba 80 zaměstnanců.

Vláda v polovině března kvůli šíření koronaviru uzavřela restaurace i část obchodů. Vegg-go má navíc většinu provozoven v obchodních centrech. Právě provozovny v obchodních centrech mají být podle plánu kabinetu znovu otevírány až 8. června. „Už jsem nedokázal pokračovat dál. Byly tam závazky z minulosti, ale největší komplikací je samozřejmě současná situace,“ řekl serveru Jahoda.

V Simple Food má Jahoda podíl 75 procent. Zbylý podíl patří podnikateli Janu Hanušovi. Většinu dluhů za Simple Food drží právě Jahoda a Hanuš nebo jejich firmy.

V provozu části sítě Vegg-go chce podle Jahody pokračovat po konci opatření kvůli koronaviru jeden z partnerů sítě. „V březnu došlo k převodu ochranné známky Vegg-go na jednoho partnera. Až se situace vrátí do normálu, rád by pokračoval v provozu některých poboček,“ řekl Jahoda. Jméno zmíněného partnera ale podle serveru neuvedl.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat