Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Škoda Auto svolává do servisů nové superby kvůli potížím s elektronikou

Ekonomika

  16:32
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto svolává do servisu svůj nejnovější verzi modelu Superb. Důvodem jsou možné problémy s elektronikou, na bezpečnost jízdy závada vliv nemá.

Titul Auto roku 2016 v ČR získala Škoda Superb třetí generace. foto: ČTK

Svolávací akce se týká vozů vyrobených v rozmezí 1. března 2015 až 23. října 2015.

„V ojedinělých případech u třetí generace modelu Superb existuje možnost nedostatečného zajištění napájení svorky umístěné pod sloupkem řízení. V případě jejího výpadku může dojít k omezení některých funkcí vozidla jako například otvírání zadního víka, kontrolní světla panelu přístrojů nebo start vozu,“ řekl mluvčí David Haidinger.

Škodu nepoškodila aféra VW. Čistý zisk: 19 miliard, prodáno: milion aut

Podle vyjádření Škody Auto tímto není bezpečnost vozidla nikterak ohrožena. „Pokud dojde k výpadku během jízdy, lze s vozem bezpečně zastavit,“ dodal David Haidinger.

Tento případ by se podle něj mohl vyskytnout u zhruba 25 tisíc vozů, u více než poloviny z nich je již závada opravena. Samotný servisní zásah nezabere více než 30 minut a zákazníci jsou o svolávací akci, která již byla vyhlášena, informováni dopisem.

Škoda Superb na přehlídce ve Frankfurtu
Škoda Superb Combi.

Stejné potíže postihly i model Passat mateřské automobilky Volkswagen. Německý výrobce proto svolává po celém světě zhruba 177 tisíc passatů. Volkswagen prodal po celém světě předloni zhruba 750 tisíc vozů Passat. Superbů se v Česku loni prodalo skoro šest tisíc.

Největší evropská automobilka se v poslední době potýká s následky největšího skandálu ve své historii poté, co loni v září přiznala, že do zhruba jedenáct milionů naftových aut po celém světě instalovala software umožňující manipulovat s testy emisí. Tento případ ale s tzv. aférou Dieselgate nesouvisí.

Autor: