Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Škodovka zastaví ve čtvrtek výrobu. Chybí jí střešní díly

Ekonomika

  10:35aktualizováno  11:09
MLADÁ BOLESLAV - Záplavy na Liberecku udělaly čáru přes rozpočet automobilce Škoda. Ve čtvrtek ve 14 hodin zastaví výrobu, protože jí chybí střešní díly z vytopené firmy v Chrastavě. Vyrábět se nebude ve čtvrtek odpoledne a celý pátek. Neuskuteční se ani plánovaná sobotní mimořádná směna v Kvasinách, řekl mluvčí firmy Jaroslav Černý.

Informaci o možnosti, že se výroba v automobilce zastaví, přinesl server idnes.cz. Zaměstnancí sice zůstanou doma, dostanou ale běžnou mzdu. Společnost předpokládá, že příští týden už bude provoz normální.

ČTĚTE TAKÉ:

Společnost o zastavení výroby bude ale ještě jednat. "Rozhodne se okolo poledne," řekl serveru Lidovky.cz tiskový mluvčí Černý.

Kdy dojde k obnovení výroby, záleží na tom, jak rychle se dá dohromady firma Grupo Antolin Bohemia v Chrastavě. Ta střešní panely nevyrábí od soboty.

Škodovka nebude vyrábět:

Ve čtvrtek ve 14 hodin zastaví výrobu octavií a fabií ve Vrchlabí a Mladé Boleslavi, v pátek odpoledne roomsterů v Kvasinách a Octavie Tour ve Vrchlabí. V pátek ov deset večer přestane vyrábět také superby a vozy Yeti, i když na ně díly Škodovka má.

Podle serveru idnes.cz má Škodovka plánu zkusit ve čtvrtek v noci zkušební výrobu. Automobila už stáhla všechny volné díly ze skladů a z ruských závodů.

Zastavení výroby se nedotkne jen samotné Škody Auto, ale také všech dodavatelů.

Autoři: ,

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat