• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Izolace Thermodach jsou desky tvarované z pěnového polystyrenu určené pro...

Izolace Thermodach jsou desky tvarované z pěnového polystyrenu určené pro přímou pokládku na běžné střešní latě šikmých střech pod těžkou pálenou nebo betonovou krytinu. Dílce jsou vhodné pro střechy od pravidelného sklonu 15 stupňů. Tvoří skladbu jednoplášťové (teplé) střechy. | foto: archiv značky Thermo-Střechy

Premium

Doporučujeme

Skokově zdražuje vše, co pomáhá snižovat spotřebu elektřiny a tepla. Do čeho se vyplatí investovat?

Ekonomika
  •   5:00
Zdražující energie motivují k investicím do úspor. Ty ale vyjdou mnohem dráž než před rokem. Skokově rostou ceny prakticky všeho od polystyrenu po fotovoltaické panely. A pokud už někdo akceptuje vyšší cenu, může na dodávku čekat i měsíce.

Kdo si loni dělal předběžné rozpočty investic do zateplení domu, nestačí se letos divit. Například ceny fasádního polystyrenu jsou teď i více než dvojnásobné než před rokem. Zdražuje prakticky veškerý stavební materiál, dopady u izolačních materiálů jsou ale ještě vyšší, s rezervou jsou na historických maximech.

„U minerální vlny jsou dodací lhůty dva až čtyři měsíce a i nákupní cena je nejistá,“ říká Jitka Medveďová ze společnosti Zofi fasády, která izolační materiály prodává. Dodací lhůty u polystyrenu se zlepšily, cena ale zůstává vysoká. „Předpokládá se i nadále navyšování, nikoli stabilizace cen. Rok 2021 byl přelomový a teď všichni čekáme, jak se budoucnost vyvine,“ dodala Medveďová.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s
Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství můžete kdykoliv zrušit a je bez závazků.
Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.
Autor: Roman Šitner Lidové noviny