Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Skupina J&T, která figurovala v Toskánské aféře, zdvojnásobila zisk

Ekonomika

  12:04
BRATISLAVA - Česko-slovenská finanční skupina J&T v loňském roce více než zdvojnásobila čistý zisk na 106 milionů eur (zhruba 2,7 miliardy korun) z 50 miliard eur předloni.

Partner J&T Daniel Křetínský foto: Lidové noviny

Skupina J&T se zabývá privátním a investičním bankovnictvím a podniká rovněž v turistickém ruchu, energetice či médiích. V České republice vlastní například J&T Banku, fotbalový klub AC Sparta Praha, Plzeňskou energetiku či digitální zpravodajskou televizi Z1.

"Uplynulý rok rozhodně nebyl lehký. Celosvětová krize naplno dolehla na trhy, na kterých působíme. Schopnost skupiny růst i v době, kdy padli globální hráči, považuji za důkaz její vnitřní síly a potvrzení pevnosti pilířů, na kterých ji uplynulých 15 let budujeme," uvedl prezident skupiny Jozef Tkáč.

Finančníci ze skupiny figurovali i v nedávné Toskánské aféře. Skupina došla k hypotéze, že za pořízením snímků je skupina Czech Coal (dříve Mostecká uhelná), se kterou mají ostré spory. Obě firmy bojují o energetický trh a J&T i díky spolupráci s ČEZ vítězí. Ve hře jde přitom o desítky miliard. Spolumajitel Czech Coalu Petr Pudil obvinění odmítá. "Je to úplná blbost," řekl.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...