Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slevolety.cz dolétaly. Peníze vrátíme, slibují

Ekonomika

  15:27
Společnost Online Vision, která provozuje nedávno vzniklý server slevolety.cz, přestala prodávat poukazy na levné letenky.

Ilustrační foto. foto: ČTK

Informuje o tom iDnes.cz, s tím, že se tak stalo den poté, co server upozornil na řadu nesrovnalostí v podnikání firmy. "Prodej máme pozastaven do doby, než budeme mít plně podepsané potřebné smlouvy, za které jste nás ve vašem článku kritizoval," řekl serveru zakladatel Online Vision Marek Wantoch.

O koho jde?

Online Vision sídlí oficiálně ve Velké Británii na adrese obývané většinou českými gastarbeitery. Firmu zakládal podle britského rejstříku Marek Wantoch, ředitelkou je Hedvika Gregorová.

Společnost nabízí letenky většinou podstatně levněji, než kolik je skutečná cena od leteckých společností, přitom s nimi nemá žádné exkluzivní smlouvy a letenky sama nakupuje jako běžní zákazníci přes web.

Sama firma o svém serveru tvrdí, že nejde o klasický rezervační portál. "V pravidelných časových intervalech zveřejníme akci (nyní poukazy na letenky do Paříže /Londýna) a jiné poukazy během trvání akce neprodáváme. Poukazy si pak koupí velký počet lidí (řádově tisíce) a my na základě hromadné objednávky získáme od přepravce velkou množstevní slevu," uvádí server.

Firma tvrdila, že chce uzavřít smlouvu s Travel Servicem, ten ale podpis žádné smlouvy nepotvrdil. Podle Wantocha se na slevolety.cz obrátilo hodně klientů s žádostí o navrácení peněz. Firma slibuje, že je vyplatí.

Webové stránky firmy přitom stále nabízí levné letenky, podle Wantocha ale už nejdou poukazy na letenky koupit.

"Na webu se to objeví v 17:00. Potřebujeme informovat infolinku, rozepsat maily klientům a chceme to mít vše zkoordinované na jeden čas," řekl iDnes.cz v pátek dopoledne.

iDnes kontaktovali zákazníci, kteří až do poslední chvíle netušili, zda se jejich let vůbec uskuteční. Den před odletem zjistili, že letenku koupenou vůbec nemají.

Firma se hájí tím, že letenky zajišťuje i těsně před odletem. V diskusi přímo na stránkách slevolety.cz už i první cestující popisují negativní zkušenost s firmou, kdy se letenky nakonec vůbec nedočkali. Firma jim prý nakonec peníze vrátila.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat