Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slevy, kredit za přijaté hovory i levnější energie. Co chystají virtuální operátoři?

Ekonomika

  7:00
PRAHA - Letošní rok bude ve znamení levnějších mobilních služeb. Dokazují to nové neomezené tarify vedoucí modro-růžovo-červené trojky, kterými se snaží upsat co nejvíce zákazníků ještě před nástupem virtuálních operátorů. Ti lidem svorně radí aby si dvouletý úpis pořádně rozmysleli. Na jaké výhody od nových hráčů se mohou Češi těšit?
Volání s mobilem - ilustrační foto

Volání s mobilem - ilustrační foto foto: Shutterstock

Na mobilní trh se letos chystá vstoupit obchodní řetězec Tesco, technologické společnosti GTS či ha-vel, šedí operátoři Odorik a Voocall, dodavatel energií Centropol, družstevní prodejny Coop (dříve Jednota), ale i MAFRA, vydavatelský dům jehož součástí jsou i Lidové noviny a MF DNES.

Server Lidovky.cz výše zmíněné společnosti oslovil s dotazem, odkdy spustí své služby a proč by si lidé měli vybrat právě jejich služby. Jednotliví virtuální operátoři totiž cílí na rozdílné skupiny volajících a škála výhod je tak opravdu pestrá.

ČTĚTE TAKÉ:

Kupříkladu Tesco nabídne volajícím propojení s věrnostním programem Clubcard, který má v tuto chvíli více než 1,5 milionu registrovaných členů. Služba Tesco Mobile bude spuštěna v průběhu léta a zprvu nabídne pouze předplacené karty.

„Nabídka bude mít jasně definované a přehledné podmínky. Velkou výhodou bude, že zákazníci nebudou muset podepisovat žádný časový závazek, což jim dá plnou flexibilitu pro případné změny a při dalším výběru služeb,“ říká mluvčí řetězce Jan W. Dvořák. 

Peníze za přijaté hovory

V Česku neobvyklý systém připisování kreditu zadarmo nabídne společnost ha-vel. Za každou minutu příchozího hovoru se vám tak připíše drobná částka, kterou můžete využít na volání. Ostravská společnost usiluje o zákazníky s měsíční útratou mezi 150 až 350 korunami.

Mobil.cz

Hlasové a SMS služby s připojením k internetu brzy nabídne i společnost MAFRA, provozovatel serveru Lidovky.cz.

„Příprava spuštění našich služeb finišuje, právě probíhá jejich testování,“ říká ředitel internetových projektů Jaroslav Kábele. Podrobnosti zveřejní mediální dům už polovině příštího měsíce.

Vyšší nabídky neomezených tarifů velkých operátorů se tak ha-vel neobává. „Nejbližší možný termín, kdy můžeme služby spustit je 13. června. Ten je daný technickými požadavky a dodáním SIM karet,“ uvedl ředitel marketingu Petr Borecký. Ha-vel využívá velkoobchodní nabídky T-Mobile prostřednictvím společnosti GTS.

Právě GTS hodlá na trh vstoupit také v létě. Zaměří se zejména na firemní klientelu a veřejnou správu. „Velký důraz klademe na konvergentní služby – tedy kombinaci pevných a mobilních telekomunikačních služeb a IT služeb. Což je zejména virtuální hosting, úložiště dat nebo síťová bezpečnost,“ sdělil serveru Lidovky.cz ředitel marketingové divize Pavel Brabenec.

Konkrétnější nabídku samostatných mobilních služeb pro nové i stávající zákazníky nabídne GTS již v květnu. „Protože jsme předním telekomunikačním operátorem s rozsáhlou vlastní sítí a podpůrnými systémy, nejsme pouhým přeprodejcem služeb, což nás výrazně odlišuje od jiných virtuálních mobilních operátorů,“ dodává Brabenec.

Opatrně s dvouletým úvazkem

Vedle telekomunikačních firem chce do mobilního byznysu vstoupit i dodavatel energií Centropol. S mobilním voláním přijde Centropol Telecom na podzim. „Naše ceny budou výhodnější než ceny dominantních operátorů. Navíc našim zákazníkům budeme moci nabídnout zvýhodněné balíčky zahrnující také dodávky energií,“ říká Martin Jonáš, mluvčí energetického holdingu.

Stejně jako ostatní oslovené společnosti odrazuje od dvouletého úvazku dominantním operátorům. „Zákazníci by se neměli nechat zlákat k podpisu zdánlivě výhodných smluv, které jim neumožní později využít výhodnější nabídku,“ dodává Jonáš, který slibuje, že ceny udrží pod nabídkou současné velké trojky.

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat