Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sobotní LN: Schwarzenberg: Paní Livii mám rád, ale…

Ekonomika

  22:40
PRAHA - Bývalá první dáma Livia Klausová podle ministra zahraničních věcí do diplomacie nepatří - byť ji má jinak docela rád.

Manželka prezidenta Livie Klausová a vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Jiří Weigl ve Vladislavském sále Pražského hradu, kde prezident Václav Klaus uděloval 28. října státní vyznamenání při příležitosti výročí vzniku samostatného Československa. foto: ČTK

  • "Paní Livia nikdy nesloužila na diplomatickém postu, takže udělat z ní velvyslankyni považuji za urážku pro diplomatický sbor,“ říká Karel Schwarzenberg v rozhovoru pro LN.

Nejohroženější památka Evropy? Ať jsme to my

Její zámek se může zařadit mezi sedm nejohroženějších památek Evropy. A kastelánka Eva Štěpánová z toho má radost. Přesněji: nezbývá jí než mít radost. Zařazení památky na varovný seznam organizace Europa Nostra může zámku Uherčice pomoci: dát varování státu, ale i inspiraci mecenášům a zahraničním fondům.

  • Reportáž o chátrající památce na Znojemsku čtěte v sobotních LN.

Jak se Šlouf staral o vnoučky

Dokumentaristé Vít Klusák a Filip Remunda pojali své svědectví o první české přímé volbě prezidenta jako studii politického kýče a přetvářky. Jejich snímek Spřízněni přímou volbou uvede v neděli Česká televize. A nebude v něm chybět ani Zemanův impresário Miroslav Šlouf.

  • Více čtěte na poslední straně přílohy Orientace.

Více se dočtete v sobotním vydání Lidových novin s přílohou Orientace.