Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Softwarový gigant Adobe v Česku otevře regionální centrum

Ekonomika

  11:04
PRAHA - Americká softwarová společnost Adobe, která je známá svými produkty Acrobat nebo Photoshop, chce v Česku otevřít poptávkové centrum, které má sloužit jako základna podpory pro východoevropské státy.

Logo společnosti Adobe foto: Reprofoto

Uvedl to viceprezident společnosti John Loiacono.

"Česká republika je silný trh v rámci našeho regionu a chceme zde pokračovat v našich investicích i přes globální ekonomický pokles. Jednou z našich klíčových iniciativ na českém trhu je otevření poptávkového centra," uvedl.

Současná ekonomická krize není podle Loiacona specifická pro softwarový průmysl. "Protože investice do softwaru jsou ve srovnání s průmyslovými investicemi relativně malé a my jsme již prokázali, že naše řešení opravdu pomáhají ušetřit peníze díky zvýšení efektivity, je možné říci, že investice do softwaru se nezastavily a zaznamenáváme zvyšující se poptávku," dodal.

Adobe se v tuzemsku soustředí na tři hlavní oblasti. Jsou to kreativní řešení v rámci rodiny produktů Creative Suite, Acrobat a řešení založená na platformě PDF a podnikový sektor, kde je Česká republika jednou z nejúspěšnějších zemí v regionu díky řešením založeným na softwaru Adobe LiveCycle.

Adobe je předním výrobcem publikačního a designerského softwaru. Jeho nejznámější produkty jsou například Photoshop, Acrobat pro tvorbu dokumentů PDF nebo přehrávač videa Flash.

Autor:

Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést
Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést

Natálie si nechala uříznout nohu. Ale nebylo jednoduché najít někoho, kdo jí to udělá. Hana ji pak učila znovu chodit. Ani to nebylo tak snadné....