Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Souboj prohlížečů: Google Chrome předstihl Explorer

Média

  10:16aktualizováno  12:12
PRAHA - Google Chrome poprvé předstihl dosud vedoucí Internet Explorer a stal se celosvětově nejpoužívanějším internetovým prohlížečem. Vyplývá to ze statistiky serveru StatCounter.

Logo Google. foto: ČTK

Podle serveru webový prohlížeč od Google těsně předběhl Explorer minulý týden. Oba programy mají podle StatCounter bez ohledu na používanou verzi podíl přes 30 procent a rozdíl mezi nimi je menší než jedno procento.Na třetím místě je Firefox se čtvrtinovým podílem a dále Safari a Opera.

ČTĚTE TAKÉ:

Chrome uvedl Google na trh v roce 2008 a od té doby nepřetržitě posiluje. Za poslední rok se jeho podíl zvýšil z 19 procent na téměř 33 procent. Naopak podíl Exploreru od Microsoftu ve stejném období klesl ze 44 na 32 procent. Naopak podíl Exploreru od Microsoftu ve stejném období klesl ze 44 na 32 procent.

"Chrome je rychlý a nepřeplácaný zbytečnými službami"

Prohlížeč od Google poráží Explorer podle šéfredaktora odborného serveru Lupa.cz Patricka Zandla zejména v rychlosti. "Není přeplácaný a zamořený nesouvisejícími službami. Zároveň za ním stojí firma, která je synonymem internetu. A tyto dva body dnes stačí," uvedl.

V Česku pozici Chrome potvrzuje statistika TopList. Minulý týden měl podle TopListu Chrome mezi českými uživateli podíl téměř 32 procent, Firefox 31 a Explorer 30 procent uživatelů.

Autoři: ,

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...