24. ledna 2011 9:55 Lidovky.cz > Byznys > Chytré portfolio

Soutěž Chytré portfolio finišuje, drtivá většina investorů vydělává

Opičák Joey | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Opičák Joey | foto: Jan Nevyhoštěný, Lidové noviny

PRAHA Investiční hra Chytré portfolio, kterou pro čtenáře připravily Lidové noviny a Burza cenných papírů Praha, má před sebou poslední týden. Ten rozhodne o vítězi, který před třemi měsíci nejlépe vybral své virtuální portfolio z akcií na pražské burze a získá odměnu 50 tisíc korun.

Jako nejlepší investice se několik dní před finišem ukazuje dvojice akcií AAA a NWR. V čele soutěže jsou nyní hráči, kteří dali největší část své investice právě do těchto dvou titulů. Od začátku soutěže zhodnotili lídři pořadí svůj vklad o téměř třicet procent. Zajímavé také je, že z téměř tří a půl tisíce účastníků hry je nyní nad nulou tři tisíce dvě stě portfolií.

Z porovnání úspěšnosti mužů a žen po dlouhé době lépe vycházejí muži, opička Joey zhodnotila svůj vklad o víc než deset procent a pohybuje se v první tisícovce soutěžících. Takzvané Chytré portfolio je na tom ještě o procento lépe a drží se v čele VIP portfolií. Průběžné výsledky hry můžete každý den sledovat na webu portfolio. lidovky.cz.

lib

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?