Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Southwest Airlines ruší lety kvůli díře v trupu boeingu

Ekonomika

  10:45
LOS ANGELES - Americká letecká společnost Southwest Airlines zrušila v sobotu na 300 letů a podobné rozhodnutí zvažuje i pro neděli, oznámila agentura Reuters.

V pátek na palubě Boeingu 737 společnosti Southwest Airlines letícího z Phoenixu do Sacramenta v Kalifornii nastala náhlá dekomprese. Příčina poškození trupu letounu není podle společnosti zatím známá. foto: Reuters

Společnost kontroluje o víkendu stav svých strojů typu Boeing 737 po páteční nehodě, při níž musel jeden z těchto letounů se 118 cestujícími na palubě nouzově přistát kvůli téměř dvoumetrové díře v trupu. Tato událost skončila bez vážnějších poranění.

Výměna pláště

V pátek na palubě Boeingu 737 společnosti Southwest Airlines letícího z Phoenixu do Sacramenta v Kalifornii nastala náhlá dekomprese. Příčina poškození trupu letounu není podle společnosti zatím známá.
Southwest Airlines využívá letecký park 540 letadel včetně 170 strojů Boeing 737. Během několika posledních let společnost provedla opravu letounů tohoto typu, kdy většina z nich dostala nový hliníkový plášť.

U 81 letadel, včetně stroje poškozeného při pátečním letu, výměna pláště dosud neproběhla.

"Nyní ještě nemůžeme vědět, jaký dopad (tato kontrola) bude mít. Je však možné, že i zítra (v neděli) bude zrušeno na 300 letů," prohlásila podle Reuters v sobotu místního času mluvčí společnosti Southwest Airlines Brandy Kingová.

Podle Kingové měla společnost podle letového plánu v sobotu realizovat asi 3400 letů, zrušeno bylo tedy asi devět procent z celkového počtu letů.

"Snažili jsme se udělat vše pro to, abychom tyto cestující (ze zrušených letů) umístili do jiných spojů Southwest Airlines," dodala Kingová.

Dramatické přistání

V pátek na palubě Boeingu 737 společnosti Southwest Airlines letícího z Phoenixu do Sacramenta v Kalifornii nastala náhlá dekomprese.

Vzápětí se automaticky zapojil bezpečnostní systém, díky němuž mohli cestující využít kyslíkových masek. Pilot letounu snížil letovou hladinu z 11 000 na 3400 metrů a nouzově přistál na vojenském letišti v arizonské Yumě.

Příčina poškození trupu letounu není podle společnosti zatím známá. Incident skončil bez poranění cestujících, menší zranění utrpěl jen jeden člen obslužného personálu.

Autoři: ,

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Mohlo by vás zajímat