Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Španělsko plánuje postupné snižování daní, řekl premiér Rajoy

Evropa

  21:07
MADRID - Připravovaná daňová reforma ve Španělsku v příštích letech přinese postupný pokles daňových sazeb. Uvedl to podle agentury Reuters španělský premiér Mariano Rajoy. Vláda by měla reformu představit ještě během prvního čtvrtletí.

Španělský premiér Mariano Rajoy. foto: Reuters

V uplynulých letech vláda zvýšila daň z přidané hodnoty i daň z příjmu. Kroky směřující ke snižování rozpočtového deficitu si vynutil příchod dluhové krize.

PSALI JSME:

Státní dluh Španělska se nicméně v loňském třetím čtvrtletí navzdory úsporné politice vlády vyšplhal na rekordních 955 miliard eur (více než 26 bilionů korun). V meziročním srovnání tak zadlužení stouplo o téměř 17 procent.

Dluh představoval 93,4 procenta hrubého domácího produktu země. Španělská vláda si původně pro loňský rok stanovila dluhový limit 91,6 procenta HDP. Ten však státní dluh překročil již v polovině roku. Pravidla Evropské unie stanovují pro zadlužení limit 60 procent HDP.

Autoři: ,

Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %
Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %

O někoho se opřít a nebýt v tom sama… To byl hlavní impuls, proč Anna Sedláková a Karolína Krejčová založily projekt Indiánky. Obě dvě slyšely ve...