Pondělí 27. září 2021, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Špindlerův Mlýn láká vlivné hráče. Zálusk na něj má i bývalý šéf ČEZ

Ekonomika

  10:40
PRAHA - Skiareál Špindlerův Mlýn sice ČSTV předal slovenské firmě Tatry Mountain Resorts ze skupiny J&T a podnikateli Tomáši Němcov. Ze zákulisí ale prosakují informace, že o něj mají zájem další vlivní hráči. Figuruje mezi nimi i jméno bývalého šéfa ČEZ Martina Romana.

Romanův zájem o Špindlerův Mlýn potvrdil v nedávném rozhovoru pro MfD i šéf ČSTV Miroslav Jansta. Roman svou účast v nově vytvářené firmě, která se o areál bude starat, odmítá. Jak by se tedy měl na chodu Špindlerova Mlýna podílet, zatím není jasné.

ČTĚTE TAKÉ:

'Není mi lhostejné, jak se bude areál ve Špindlu rozvíjet'

Dle některých zdrojů by někdejší první muž energetického gigantu Roman mohl krýt záda Tomáši Němcovi, jehož nově založená firma SMMR by měla ovládnout polovinu nového provozovatele, společnost Melida. Druhá polovina by měla připadnout slovenské Tatry Mountain Resorts, jejíž ředitel Igor Rattaj podle MfD připouští, že by si spolupráci s Romanem dokázal představit.

"Určitě mi není lhostejné, jak se bude lyžařský areál ve Špindlu rozvíjet, Tomáše Němce znám 15 let a věřím, že on je ten správný a kvalifikovaný provozovatel," napsal Roman.

Před dvěma lety koupil Martin Roman ve Špindlerově Mlýně nedaleko Davidových bud chalupu Slunečná a také rozlehlý pozemek, o který se začínají zajímat developeři. Nemovitost už tu koupila například skupina CPI realitního magnáta Radovana Vítka.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Mohlo by vás zajímat