• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Sportovní areál Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně o vánočních svátcích přivítal tisíce milovníků zimních sportů. Na sjezdovkách byla slyšet vedle češtiny i němčina, angličtina, polština i ruština.

Sportovní areál Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně o vánočních svátcích přivítal tisíce milovníků zimních sportů. Na sjezdovkách byla slyšet vedle češtiny i němčina, angličtina, polština i ruština. | foto: ČTK

Špindlerův Mlýn zdražuje. Skipas vyjde na 750 korun

Ekonomika
  •   14:32
ŠPINDLERŮV MLÝN - Lyžování v největším českém středisku Špindlerův Mlýn v Krkonoších letos podraží. Jednodenní jízdenka pro dospělého v hlavní sezoně zdraží o 7,1 procenta na 750 korun z loňských 700 korun. Ceny jízdného mimo hlavní sezonu zůstanou na loňské úrovni.

Ceny skipasů ve Špindlerově Mlýne jsou tradičně nejvyšší v Česku. Za hlavní důvod zdražení označuje ředitel špindlerovské vlekařské firmy Skiareál Jiří Beran růst daně z přidané hodnoty. Před sedmi lety byla DPH pět procent, nyní je 14. Kvůli růstu DPH již dříve oznámily zdražení i jiné skiareály v zemi.

Cena jednodenního skipasu pro dítě v hlavní sezoně letos ve Špindlerově Mlýně vzroste o devět procent na 490 korun z loňských 450 korun.

Novinka?

V minulosti již cena jednodenního skipasu 750 korun za den ve Špindlerově Mlýně byla, a to v sezonách 2005/2006 až 2007/2008.

Pak Skiareál, ve snaze přitáhnout zpět do střediska českou klientelu, cenu snížil na 700 korun.

I v kategorii junior a senior jednodenní skipas zdraží o devět procent, a to na 600 korun z 550 korun. Šestidenní skipas pro dospělého zdraží o stokorunu na 3300 korun, tedy o tři procenta.

Kdo chce ušetřit, může využít nákupu takzvaného e-skipasu přes internet, kde jednodenní jízdenka pro dospělého vyjde na 670 korun a pro dítě na 440.

Jako novinku Skiareál zavádí prodej skipasů na deset a 20 libovolných dnů v sezoně. Desetidenní bude za 4500 korun a dvacetidenní za 7800 korun.

Parkoviště zadarmo i za stovku

Parkovné v Horních Mísečkách, které jsou součástí sjezdovek Skiareálu, bude letos opět zdarma. Loni se obec Vítkovice se Skiareálem o platbě za parkoviště nedohodla a začala vybírat 100 korun za osobní auto. Na parkovištích ve Špindlerově Mlýně bude parkovné dál zdarma.

V minulosti již cena jednodenního skipasu 750 korun za den ve Špindlerově Mlýně byla, a to v sezonách 2005/2006 až 2007/2008. Pak Skiareál, ve snaze přitáhnout zpět do střediska českou klientelu, cenu snížil na 700 korun.

Špindl pod TMR a Snowhill

Špindlerův Mlýn disponuje pěti lanovkami, 11 vleky a 25 kilometry sjezdovek. Skiareál majoritně patří Českému svazu tělesné výchovy, který chtěl středisko od letošní zimy pronajmout firmě Melida, jež je společným podnikem firmy Tatra Mountain Resorts ze skupiny J&T a firmy Snowhill gumárníka Tomáše Němce.

Za Melidu však všichni společníci smlouvu o pronájmu do termínu 31. října nepodepsali, takže ČSTV se rozhodlo sezonu zahájit dál v režii Skiareálu. Zástupci TMR tvrdili, že po převzetí areálu měnit ceny jízdného nemají v plánu.

Autoři: Lidovky.cz, ČTK