Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

LN: Starostka Kleslová: Ať Ďolíček koupí Praha

Ekonomika

  8:00
Vršovická radnice obrátila. V dopise, který mají LN k dispozici, už netrvá na výměně pozemků za stadion Bohemians s neprůhlednou firmou.

Radmila Kleslová z hnutí ANO. foto: MAFRA - David Neff

Vršovičtí „klokani“ z Bohemians Praha 1905 neprožívají právě dobrou fotbalovou sezonu. Nejenom kvůli nevalným výsledkům v lize, ale především kvůli permanentní nejistotě, na jakém stadionu budou hrát. LN nyní zjistily, že nové vedení radnice Prahy 10 pod vedením starostky Radmily Kleslové (ANO) připravuje radikální obrat v celé kauze. Požádá hlavní město, aby vstoupilo do jednání s vlastníkem stadionu Ďolíček a nemovitost koupilo.

Vlastník stadionu – neprůhledná firma Bohemians Real – dlouhodobě hrozí, že zelenobílému klubu neprodlouží nájem. Šéf firmy Lukáš Eichinger dokonce mluvil i o jeho demolici. Krizová si tuace se měla nakonec vyřešit tak, že stadion od firmy Bohemians Real získá Městská část Praha 10 výměnou za pozemky vedle stadionu a doplatek 49 mi lionů korun. S transakcí domluvenou předchozím vedením městské části však nesouhlasil tehdejší pražský primátor Tomáš Hudeček z TOP 09, který obchod s neprůhlednou firmou označil za „naprosto nepřijatelný“. Praha 10 má dané pozemky svěřené, patří však hlavnímu městu, které tím pádem může do inkriminované směny zasahovat. Hudeček byl naopak ochotný jednat o koupi stadionu.