Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Statistiky návštěvnosti webů mají víc než měsíční zpoždění

Média

  13:01
PRAHA - Kvůli problémům při zavádění nové metodiky nabralo vydávání údajů o návštěvnosti tuzemských internetových serverů více než měsíční zpoždění. Data, která mimo jiné slouží zadavatelům reklamy na internetu, vyšla naposledy za únor.

Server lidovky.cz

Vyplývá to z informací společnosti Mediaresearch, která statistiku NetMonitor provozuje.

Mediaresearch najel na novou metodiku při sbírání březnových dat. Její aplikace ale způsobila špatné zařazení některých serverů do kategorií a bylo nutné je přeřadit.

Zástupci Mediaresearch proto v minulých dnech oslovili provozovatele webů, aby nově spočítaná data pro jednotlivé sekce zkontrolovali.

"V současné chvíli pracujeme i na produkci dat podle metodiky používané do února 2009. Pokud bude ze strany Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR) potvrzen požadavek na publikování dat NetMonitoru za březen a duben starou metodikou, stanou se taková data ještě pro tyto dva měsíce daty oficiálními," uvedl Viktor Mahrik z oddělení výzkumu a klientské podpory Mediaresearch.

Za zpožděním je vedle technických problémů i spor o počítání uživatelů webovské stránky ICQ, kterou provozuje Centrum Holdings. Ta při zavádění nové metodiky ze statistiky vypadla, přitom pro Centrum znamená kolem 700.000 uživatelů měsíčně. Konkurent Centra, Mafra, pak prosadil svolání metodické komise, která by ve čtvrtek měla rozhodovat, zda webová stránka ICQ bude do statistik zařazena, nebo zda do měření návštěvnosti webů nepatří.

"Pokud by měření ICQ vypadlo z balíku Centra, rázem by se tento balík pohnul dolů na třetí příčku v návštěvnosti za iDnes (Mafra). Ten by se naopak stal druhým. A to už je událost, kvůli které se vyplatí trochu zapřemýšlet nad tím, jak správně definovat službu měřitelnou NetMonitorem," uvedl šéfredaktor odborného serveru Lupa Patrick Zandl.

Podle mluvčího Centra Jiřího Hájka měří NetMonitor návštěvnost ICQ již od loňského září. Od května se navíc dosud samostatná úvodní stránka ICQ stala součástí nového portálu Centrum.cz.

Podle únorové statistiky NetMonitor navštívilo tuzemské weby téměř 6,4 milionu uživatelů, z toho 4,9 milionu z ČR. Celkem statistika měří kolem 410 webů.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?
Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?

Podle diskuzí na eMimino.cz průměrná čtyřčlenná rodina utratila v roce 2021 za jídlo a drogerii průměrně 10-17 000 Kč. Tedy až 204 000 Kč ročně....

Mohlo by vás zajímat