11. října 2012 7:31 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Agentura S&P srazila Španělsku rating o dva stupně

Krize ve Španělsku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Krize ve Španělsku | foto: Shutterstock

NEW YORK Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's dnes snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Španělska o dva stupně na BBB minus. Krok odůvodnila prohlubující se hospodářskou recesí, která omezuje možnosti španělské vlády tento propad zastavit.

Výhled úvěrové spolehlivosti hodnotí agentura negativně. Známka BBB minus je přitom na hranici investičního pásma. Pokud by se ji S&P rozhodla znovu snížit, rating by se ocitl ve spekulativním pásmu.

S&P se dnešním krokem zařadila po bok další ratingové agentury Moody´s, která v červnu srazila hlavní úvěrový rating Španělska o tři stupně na známku Baa3. Toto hodnocení je v režimu pozorování s negativním výhledem a v nadcházejících měsících jej agentura může opět snížit.

ČTĚTE TAKÉ:

Agentura Fitch hodnotí rating Španělska o stupeň výš na BBB, i ona ale konstatuje negativní výhled.

O Španělsku se nyní na finančních trzích spekuluje jako o horkém kandidátovi na finanční pomoc z programu nákupu dluhopisů Evropské centrální banky. Země se již rozhodla požádat o pomoc pro svůj bankovní sektor, s žádostí o širší pomoc však stále váhá, protože s ní mají být spojeny přísné podmínky.

Lidovky.cz, ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.