9. února 2014 22:26 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Kalouskova cifršpiona získalo vnitro. Poradí, jak na daňové úniky

Končící šéf Milan Cícer Finančního analytického útvaru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Končící šéf Milan Cícer Finančního analytického útvaru. | foto: ČTK

PRAHA Bývalý šéf Finančního analytického útvaru ministerstva financí Milan Cícer bude radit ministrovi vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD). Cícer se má zaměřit na daňové úniky.

Cícer má v oblasti boje proti finanční kriminalitě zkušenosti. Působil u hospodářské kriminálky a finanční policie. Finanční analytický útvar se také zabývá například legalizací výnosů z trestné činnosti.

"Přijal jsem nabídku se externě podílet na boji s daňovými úniky," řekl Cícer Aktuálně.cz. Dohodu stvrdí v pondělí podpisem. Bude novým členem pracovní skupiny Progres, která vznikla za působení bývalého ministra vnitra Martina Peciny a má se soustředit především na daňové úniky a zajišťování výnosů z trestné činnosti, píše server.

Z Finančního analytického útvaru odešel Cícer na vlastní žádost z rodinných důvodů. Cícer požádal o přeložení do Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, kam má nastoupit v pondělí. V minulosti pracoval také jako náměstek ředitele policejního Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality.

V médiích se několikrát objevila spekulace, že z postu náměstka musel koncem roku 2008 odejít kvůli údajným vazbám na pražskou ODS, především na tehdejšího primátora Prahy Pavla Béma a podnikatele Romana Janouška.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz