31. října 2009 8:09 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Antimonopolní úřad našel chyby v tendru na základní registry

Martin Pecina. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Pecina. | foto: ČTK

PRAHA Úřad pro ochranu hospodářské soutěže našel chyby v zakázce ministerstva vnitra na takzvané základní registry. Zákonné požadavky nesplňuje zadávací dokumentace v soutěži na informační systém základních registrů.

Oficiální vyjádření antimonopolního úřadu se nepodařilo získat, informaci potvrdil ministr vnitra Martin Pecina. Podle něj ministerstvo chyby napraví, zatím odložilo termín odevzdání nabídek. Informuje o tom list MF Dnes.

"Dle mých informací jsme dostali dopis s připomínkami, ale výběrové řízení lze opravit. Budeme postupovat dle výhrad ÚOHS," napsal deníku ministr Pecina v textové zprávě. Resort měl dopis od antimonopolního úřadu obdržet tento týden.

Základní registry

Čtyři základní registry mají od července 2010 nahradit systém nejednotných a často duplicitních databází různých úřadů. Informační systém základních registrů má všechny databáze propojit a zpřístupnit oprávněným uživatelům.

Cílem projektu je zjednodušit, zrychlit a zlevnit výkon veřejné správy v ČR. Úřady mají potřebné informace čerpat z registru obyvatel, registru osob (firem a úřadů), registru územní identifikace, adres a nemovitostí a registru práv a povinností úřadů, firem i občanů.


Ministerstvo vnitra letos v září vypsalo tři veřejné zakázky na implementaci informačního systému základních registrů, na registr práv a povinností a na registr obyvatel. Zadávací dokumentace se vypracovávala ještě za bývalého ministra Ivana Langra (ODS). Předpokládaná cena zakázek se odhaduje na 1,27 miliardy korun,  chyby v zadání má nejméně jeden z tendrů.

Původně měli uchazeči podávat nabídky do úterý 3. listopadu, v pátek však ministerstvo vnitra rozeslalo zájemcům dopis, ve kterém odložilo termín odevzdání nabídek na 29. leden 2010. Zatím se neví, zda resort změní termíny i zadání také u další časti registrů.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!