23. ledna 2018 16:46 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Babiš chce internetizovat Česko. Pověřil ‚bojovníka‘ s drahými mobilními tarify Malého

Ondřej Malý. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Malý. | foto: ČTÚ

PRAHA Vládní koordinátor digitální agendy Ondřej Malý se stane náměstkem ministra průmyslu pro internetizaci Česka. Za úkol má především rozvoj rychlých sítí a dostupnější internet.

Premiér Andrej Babiš (ANO) na svém Twitterovém účtu oznámil, že po dohodě s ministrem průmyslu Tomášem Hünerem se od 1. února Malý stane jeho politickým náměstkem. Na úřadu vlády zůstane agenda e-governmentu, kterou převezme nový zmocněnec Vladimír Dzurilla, dosavadní ředitel Státní pokladny centra sdílených služeb.

Prioritou je především usnadnění a podpora výstavby rychlých internetových sítí, která je právě v gesci MPO a kde se dosud nedaří čerpat 14 miliard z evropských fondů. Sebou si Malý přinese i agendu digitální ekonomiky, tedy například regulace platforem a takzvané sdílené ekonomiky, tedy především firem jako je Uber, či Airbnb.

Stejně tak ministerstvo průmyslu zodpovídá za legislativu v oblasti telekomunikací. Malý před jmenováním digitálním koordinátorem loni na jaře zastával post člena Rady Českého telekomunikačního úřadu. Proslavil se především kritikou operátorů kvůli drahému volání a mobilnímu internetu.

Před působením v ČTÚ Malý pracoval jako vývojář počítačových her a ekonomický redaktor deníků Lidové noviny a Hospodářské noviny.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz