1. prosince 2015 11:05 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Babiš: Schodek státního rozpočtu stoupl na 29,5 miliardy korun

Ministr financí Andrej Babiš vystoupil po jednání vlády. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr financí Andrej Babiš vystoupil po jednání vlády. | foto: ČTK

PRAHA Schodek státního rozpočtu ke konci listopadu stoupl na 29,5 miliardy korun z říjnových 29,1 miliardy. Na úterním setkání lídrů českého stavebnictví to uvedl ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Pro srovnání: loni v listopadu byl schodek rozpočtu 68,9 miliardy korun. Podrobnosti k rozpočtu zveřejní ministerstvo financí odpoledne.

Na celý letošní rok je schválen rozpočet se schodkem sto miliard korun. Podle analytiků lze očekávat, že dopadne lépe. Pro příští rok schválila vláda rozpočet se schodkem 70 miliard korun.

Již dříve Babiš oznámil, že daňové příjmy státního rozpočtu včetně sociálního pojištění stouply do 16. listopadu meziročně o 38,8 miliardy na 855,9 miliardy korun. Ze spotřební daně rozpočet získal k 16. listopadu 126,4 miliardy korun, tedy meziročně o osm miliard více.

Na dani z přidané hodnoty získal státní rozpočet do 16. listopadu 197,4 miliardy korun, tedy o více než tři miliardy korun více. Na dani z příjmů firem plynulo do rozpočtu necelých 79 miliard korun, tedy o osm miliard meziročně více.

ČTK