Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku: Balíček musí schválit šéfové stran. Zvýšení daní, zmražení důchodů...

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 189
  • Poslední: 19.9.2009 17:56
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
19.9.2009 17:56

Řešení by mělo být výchovného chrakteru.

Řešení dané finanční situace naší země se dá řešit různě - třeba plošně, nebo jen na vybraných skupinách (a teď kterých, na úkor těch, co jsou spořiví nebo těch, co jsou zadluženi atd). Je s podivem, že nabízené řešení nesleduje causalitu věci jako např.následující řešení: 1) Je potřeba snížit platy ve státním a voleném sektoru (sektor státních úředníků jsou naši zaměstnanci, poslanci jsou naši volení zástupci; výsledek jejich práce je krachující firma - náš stát; každá firma v potížích snižuje platy svým zaměstnanců nebo je propouští, co se týká poslanců, nikdy jsem před volbami v této zemi neslyšel, že by ve své předvolební kampani slibovali svým voličům, že budou zemi nehorázně zadlužovat, proto, je-li stav financí naší země katastrofální, došlo k porušení předvolebních slibů). 2) Milionářskou daň bych nezaváděl plošně, ale pouze na ty milionáře, kdo řádně neplatí své daně nebo ty, kteří v "divoké" Klausově privatizaci švindlovali (dá se dohledat). 3) Úlevy firmám pouze těm, kdo řádně platí daně a nemají žádné propojení s firmami z období Klausovy "divoké" privatizace. No a až po té, co tyto jmenované subjekty vše splatí, pak ten zbytek musí zaplatit "akcionář" firmy Česko - prostý daňový poplatník.  Mám za to, že jakékoli  jiné řešení, které nebude mít výše uvedený charakter bude prohra. Ano, když se to provede stejně třeba jako byla měna za A.Zápotockého, bude to mravní a morální prohra.

19.9.2009 11:01

Peníze

Pomocí své inteligence můžete dostat svou zemi na pozici nejchytřejší v Evropě. Stačí jen vyplnit IQ TEST na adrese http://cz.iq-test.eu/#11043 a pak si i něco přivydělat propagací tohoto testu.

19.9.2009 10:42

tak to prrrr....

neb my socialisté známe jen ,,kupředu levá ...zpátky ni krok ,, a tak leda zdanit progresivně  65 %nty všechny  co nás nejsou ochotni volit...čest...

19.9.2009 0:35

Balíček musí schválit

Pane Janota, nezdá se vám nestoudným váš návrh na snížení platů o 4%  m i m o  ústavní činitele. Oni jaksi šetřit nemusí? Kdopak tady ten marazmus a kocourkov způsobil? 

18.9.2009 23:39

jednoduche reseni

vsem duchodcum s duchodem nad 13000 snizit pausalne duchod o 25 procent .... duchody do 12000 vcetne vdovskeho nechat .. usetrilo by se nekolik desitek miliard

18.9.2009 23:44

Re: jednoduche reseni

jako snizovat prizpevek na peci o clena rodiny na 50 procet to ovsem musi srazit plat vsech lekaru take aspon o 30 procent a seter jak by smet ..clovek co se doma stara o nemocneho to dela zadarmo a ta almuzna 2000 co dostal navic a ted mu ji skrouhnou na 1000 si muzou nechat ..hlavne at to udelaj vsem lekarum sestram osetrovatelum zamestancum vsem ...nebo si muzou ty nemocne soudruzi prijit osetrovat sami ... neco jineho je kdyz se bere duchodci co ma prijem nad 15000  a neco jineho je kdyz tezce nemocnemu co se o sebe nemuze postarat seberete i to cim mohl vyrovnavat napr to ze invalidni duchodci nemaji zadnou slevu na autobus MHD benzin na nic a pritom plati na peci u  lekare v poplatcich nejvic ... no a jestli to neudelaji at se pak nedivi az jim tam prijde nekdo rozsekat hlavu macetou jak se to stalo tuhle tem lidem totiz nic jineho nezbyde ... pritom uspora je dohromady ani ne 2mld .. tak tomu rikam skrty na pravem miste

19.9.2009 0:26

Re: jednoduche reseni

Jak jste přišel na cifru 12000Kč včetně  vdovského?  Já sice ani náhodou takový důchod nemám, ale neměl byste se zaměřit hlavně na snížení platů ústavních činitelů, kteří berou nehorázné platy a k tomu různé odměny a  kteří jaksi panu Janotovi z jeho balíku vypadli? Pochybuji, že důchodců s  velkými důchody je tolik, aby se ušetřilo několik desítek miliard. Takové důchody mohou mít přece hlavně papaláši bývalého režimu!!!!!!!!! Jó a také mohou mít velké důchody naši novodobí papaláši. Ono vlastně uplynulo 20let, pravda!  

18.9.2009 23:29

jak to tak

vidím tak nějaký nový vítězný únor nebo křišťálová moc by mi nevadily. Tyhle šmejdi co jsou u moci a co si nakradli a obyčejný lid je jim dobrý aby na něm parazitovali si zaslouží akorát cestu na popraviště.

18.9.2009 23:04

CHA CHA

Mimo ústavní............at jde do řiti!

18.9.2009 23:43

Re: CHA CHA

Vse jsem celkem dokazal pochopit, ale nejlepsi bylo na konci: "- snížení platů o čtyři procenta mimo ústavní činitele..." SMutne.

18.9.2009 23:54

Re: CHA CHA

To je opravdu světové - ti co nejvíce hrabou a všichni víme za co ( populizmus, nesmyslné sliby, všechno zadarmo, auta, bydlení - naše politická elita? ) Ti jako budou šetřit -  zlatíčka -  ale jenom na nás, že!!!!!!!!t

18.9.2009 22:40

Vy duchodci tady mne fakt bavite !

Sedite si hezky za pocitacem a jenom nadavate jak je vam spatne !

Pri tom neplatite zadne dane,  zdravotnictvi vcetne zubu a bryli mate zadarmo, mistni doprava zadarmo, vlak skoro zadarmo, bydleni dotovane majitelem baraku - ale furt tady musite  s*at s tim vecnym skuhranim !

Co byste jeste chteli ?  Inijekce testosteronu ?

18.9.2009 23:22

Re: Vy duchodci tady mne fakt bavite !

Že Vám neni hanba.I Vy budete jednou důchodce pokud se ovšem toho dožijete.!!!Vaši rodiče  musí  štěstím zářit jak mají  cituplného synáčka.Dobrá rada: Důchodci jistě nepotřebují testoron, ale Vy nutně potřebujete hormon štěstí ve formě nějakého antidepresiva napr.Ciprex.Pak i ten Váš pohled na staré lidi bude tolerantnější.

18.9.2009 23:31

Re: Vy duchodci tady mne fakt bavite !

Vy mně taky bavíte! Kolik je důchodců, kteří nemohou chodit, nevyužívají tedy ani tramvaje zadarmo, vlaky skoro zadarmo, bydlení jim nikdo nedotuje. A zůstali třeba sami, všechno si musí zaplatit. A pokud jim ještě funguje mozek, k eutanazii, i kdyby byla u nás povolena by se těžko odhodlali. Za komoušů bylo lecos nedobré, a bohužel soudruzi nalezli do všech možných stran a pokračují ve vládnutí dle socialistické morálky. Kdo nekrade, okrádá rodinu. Naše vládnoucí  "elita" pobírá neskutečné platy a různé odměny, náhrady za dopravu, při tom má k dispozici auta s šoférem. Shánějí předražené zakázky svým známým a tak podobně. To není závist nebo skuhrání, to je bohužel pouze kostatování neblahé skutečnosti Když šetřit, tak šetřit, ale všude!.

18.9.2009 22:14

Důchodce vám jebe na nějakou válku

která ho nezajímá a není jeho věc,dejte mu peníze,které si ukládal když pracoval,pokud mu je nedáte,jste obyčejní zloději na úrovni cikánů.

18.9.2009 22:44

Re: Důchodce vám jebe na nějakou válku

No, nerad to říkám, ale kdyby dnešní důchodci, kteří si, jak píšete, "ukládali, když pracovali" (za bolševika), měli dostat to, co si skutečně uložili, musely by důchody jít asi hodně dolů.

18.9.2009 23:45

Re: Důchodce vám jebe na nějakou válku

Víte , milý pane jak kdy! Pamatuji si, že můj otec mi šetřil, abych k 18 narozeninám dostala jakési věno do života a co se nestalo, přišla měnová reforma a bylo po legraci! 

18.9.2009 22:10

To je váš konec kreténi.

18.9.2009 21:52

je to hnus

Chvíli jsem koukal na pořad Uvolněte se peosím!Je mi zle z toho,že musíme platit veřejnoprávní ČT za ten hnus co soudruh propagátor KSČSSD Kraus předvádí.Pořad využívá k zesměšnování ODS a V.Klause.Jemu jako milovníkovi Paroubka a spolku KSČSSD slouží ČT k propagaci svých politických názorů! Proč máme povinně přispívat na tento hnůj nechápu.Dnes tam má jako hosta opět svoji rodinu a ještě za to bere velké peníze..Nevím,kdo  tohle může povolit.Já a moje rodina protestujem,že musíme na tento hnus platit!

18.9.2009 22:53

Re: je to hnus

Jak je videt zas tak moc velký hnus to asi nebude,když jste koukal i nekoukal na pořad,který Vám nějak leží v žaludku.Milý pane,každý máme  své oblíbence ,koho máte rád Vy  zase  moje ego nemusí .Pořad p.Krause "Uvolněte se ,prosím "  je pořad s intelig.humorem.Porovnejte prosim pořad obdobný na TV Barandov s panem Saudkem,tam  by Vaše stížnost byla O.K.(pozn.pan Saudek výbor.fotograf,ale špatný,nepohotový moderátor)

18.9.2009 21:27

Zmražení důchodců,

to by bylo nejlepší.

18.9.2009 21:50

Re: Zmražení důchodců,

A nemusí duchodce zmrazit, ať si najmou pana Zelenku a on se o staré a nemocné postará. Naše dnešní nenažraná elita bude také jednou stará, ale ti budou za vodou. Maj už nahrabáno do foroty. Jim nestačí jeden, třeba poslanecký vysoký plat, ještě jsou v různých placených postech. To není o závisti, to je bohužel holá realita. Nikdy jsem nevolila KSČ ani socdemáky, ale  jsou nalezlí všude možně. Náš latinář říkal: Politika je děvka prodejná - a měl bohužel pravdu!.  

18.9.2009 21:20

Jak vysoké jsou finanční náklady na vedení válek ...

... v Afganistánu, Iráku, Kosovu, Angole???

18.9.2009 21:21

Myšleno samozřejmě ty hezké české!!!

18.9.2009 21:34

Re: Myšleno samozřejmě ty hezké české!!!

Jak vysoké jsou náklady Němců etc. na fondy EU z kterých čerpáme? Pokud se sami dostaneme do role méněcených blbečků kteří se nedokážou postarat sami o sebe, natož aby někde pomohli, svět nás tak samozřejmě bude brát. A pak můžeme zapomenout na prosazování svojich zájmů vůči ostatním. Kdo by ztrácel čas debatou s pitomci

19.9.2009 8:05

Jo jsou na světě pitomečkové, kteří ...

... nedohlédnou dál, než přes vlastní nos a neslyší nic jiného než lampasácká burácivá hesla svého vůdce. Jsou na světě země, které nemají  ve svém vedení arogantní hulváty, nemorální lháře a loutky, chamtivé lichváře a lháře, mají však takovou ekonomiku, v níž mají DPH na potraviny přes 2% a DPH ostatní ve výši 7%, samozřejmě, že mají ve státě 5x vyšší životní úroveň než tady a infrastrukturu 10x kvalitnější než tady.

19.9.2009 13:21

Re: Jak vysoké jsou finanční náklady na vedení válek ...

V radech desitek milionu. To je opravdu nezajimave....

18.9.2009 21:20

Takže

Takže na chudnoucím státu je jasně vidět, kam to komouši převlečení do barev různých stran dotáhli - do 3,14či. Před lidem si nadávají a osočují z různých nekalých skutků, ale jak zhasnou světla kamer, tak si společně chrochtají ve svých bohatých prebendách. Jo volte si dál komouše a za chvíli se opravdu budete moci jít pást, protože pan Janota vám zatrhne tipec vážení voliči!

18.9.2009 21:14

Politici si snížili daně z příjmů, ...

..zvýšili daně nejméně vydělávajícím, teď chce neobolševik škrtit na důchodcích, kteří v potu tváře a za žebrácké mzdy budovali hospodářskou základnu republiky, nakopat  tyhle nové šmejdy lidské do rekta, pomazat dehtem a vyválet v peří místo poslušného naslouchání a hnát je do země vyvolené.

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...