30. září 2009 9:09 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Biopotraviny do škol: milionový státní tendr vyhrála církev adventistů

Biopotraviny - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Biopotraviny - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Společnost Country Life bude za státní peníze zavádět biopotraviny do škol a předškolních zařízení. Firma, jejímž stoprocentním vlastníkem je adventistické sdružení Prameny zdraví, dostane na spuštění projektu zásobování zhruba dvaceti škol ekologickými potravinami 6,48 milionu korun od ministerstva zemědělství.

S informací přišel jako první deník E15. "Cílem projektu je umožnit praktické dodávaní biopotravin do školních zařízení, tedy vytvoření distribučního řetězce dodavatel - škola. Bude vybráno dvacet dodavatelů, tedy ekozemědělců či výrobců a dvacet škol, které se budou projektu účastnit," uvedla mluvčí společnosti Country Life Anna Hejnová.

Na projektu bude firma spolupracovat se společnostmi Factum Invenio a Biopark a s Karlem Merhautem z Ligy ekologických alternativ. Do vybraných škol má Country Life nabízet všechny druhy biopotravin vhodné k používání ve školních jídelnách.

Projekt bude trvat dva a půl roku. Country Life působí na tuzemském trhu od roku 1991. Je členem Adventistické Společnosti institucí, podnikatelů a manažerů ASI. Společnost vlastní ekologickou farmu a má několik bio prodejen a restauraci v hlavním městě.

Loni vydělala při obratu 194 milionů jeden milion korun, což je o dva miliony méně než v roce 2007. "Pokles zisku byl způsoben nárůstem kurzu koruny. Naše nákupy jsou z větší části ze zahraničí," řekla Hejnová.

ČTK