22. února 2013 17:07 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Břeclav chtěla stavět za 120 milionů, tendr srazil cenu na polovic

Návrh břeclavského terminálu integrovaného dopravního systému  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Návrh břeclavského terminálu integrovaného dopravního systému | foto: Reprofoto

BŘECLAV Břeclavská radnice snížila výběrovým řízením cenu za terminál integrovaného dopravního systému z tabulkové ceny 120 milionů korun na 47,4 milionu korun bez DPH.

Stavba terminálu je jednou z největších letošních investičních akcí v Břeclavi. S pracemi by se mělo začít v jarních měsících, jakmile to klimatické podmínky dovolí, uvedla mluvčí radnice Eliška Windová. Hotovo by podle plánů mělo být v září roku 2014.

"Stále ještě běží lhůty, kdy se firmy mohou odvolat," řekla Windová. Do výběrového řízení se přihlásilo sedm firem, pět z nich nabídlo cenu do 50 milionů korun. Vedení města vybralo nabídku s nejnižší cenou.

"Pokud půjde všechno plánu, tak po uplynutí zákonných lhůt podepíšeme smlouvy a práce začne jakmile to klimatické podmínky dovolí," uvedla mluvčí.

Lidem se výstavbou terminálu zjednoduší přestupování z autobusu na vlak. Nový terminál totiž bude stát vedle vlakového nádraží a vlaky i autobusy budou zastavovat blízko sebe. Přibyde i kruhová křižovatka a ze současného autobusového nádraží se zřejmě stane záchytné parkoviště.

Lidovky.cz, ČTK