11. ledna 2009 16:50 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Bursík: V ekonomické radě chci své lidi

Martin Bursík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Bursík | foto: ČTK

PRAHA Předseda Strany zelených a vicepremiér Martin Bursík není spokojen s tím, že v Národní ekonomické radě není zastoupen žádný zelený. Řekl to před zahájením jednání republikové rady strany s tím, že bude chtít o personálním obsazení rady, která má Českou republiku připravit na dopady světové finanční krize, ještě mluvit.

"Hodlám s ním hovořit o tom, aby nám tam prostor také udělal," prohlásil Bursík. Jeho strana by podle něj do rady chtěla zapojit ekonomy, kteří by tam promítli českou obdobu plánu nadcházejícího amerického prezidenta Baracka Obamy na vytvoření "zelených pracovních míst".

"Tohle jsou, myslím, věci, které jsou dokladem nepříliš velké příležitosti komunikovat s premiérem," postěžoval si Bursík na nabitý program Topolánka, který jako šéf předsedající země EU byl v posledních dnech zaměstnán především řešením krize s dodávkami plynu z Ruska a konfliktem v Gaze.

Předseda zelených je nicméně přesvědčen, že si premiér na schůzku s ním i přes časově náročnou unijní agendu udělá.

Topolánek představil desetičlennou radu ve čtvrtek. Jejími členy jsou ekonomové Vladimír Dlouhý, Martin Jahn, Jiří Kunert, Michal Mejstřík, Jiří
Rusnok, Tomáš Sedláček, Jiří Schwarz, Jiří Weigl, Miroslav Zámečník a Pavel Kohout. Jejím cílem bude připravit opatření proti dopadům světové finanční krize na Česko.
Lidovky.cz