20. září 2011 20:17 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

ČEZ se otřásá. Romanovi lidé ve vedení končí

Sídlo společnosti ČEZ | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sídlo společnosti ČEZ | foto: ČTK

PRAHA Pod některými manažery ČEZ se začíná třást židle. Jasno v tom, kdo skončí a koho si nový šéf společnosti Daniel Beneš vybere do svého týmu, má být podle informací LN na konci tohoto týdne.

Stejně tak vedení ČEZ do konce týdne připraví a schválí novou strategii největší české energetické skupiny. První změnu na manažerské pozici již mluvčí společnosti Ladislav Kříž potvrdil. Ve funkci končí ředitel útvaru strategie a rozvoj Jiří Feist, který měl na starosti například projekty v oblasti „chytrých sítí“ nebo elektromobilů a dobíjecích stanic. Strategii skupiny ČEZ bude mít nově na starosti Pavel Cyrani, který dosud vedl správu aktiv energetické skupiny.

ČTĚTE VÍCE:

Podle zpravodajského portálu Česká pozice na pozici ředitele úseku fúzí a akvizic skončí ještě před koncem září Vladimír Schmalz. Důvodů je více. Schmalzovi jsou dávány za vinu nepříliš výhodné akvizice firem v zahraničí i solárních elektráren v Česku. A navíc se jako člen pražského zastupitelstva zapletl do sporů mezi frakcemi uvnitř pražské ODS.

Nicméně Schmalz nepotvrdil, že by o jeho odchodu z ČEZ bylo rozhodnuto. „O ničem takovém nevím,“ odpověděl na dotaz LN.

ČTĚTE TAKÉ:

Daniel Beneš se v minulém týdnu stal novým předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti ČEZ. Nahradil Martina Romana, který se nově ujal funkce předsedy dozorčí rady.

Romanovy vazby na plzeňskou Škodu mezitím prověřuje protikorupční policie. „Informace o jeho možném napojení jsme měli už předtím, než je zveřejnila média. Na druhou stranu rovnou říkám, že část z nich je pro nás nová,“ řekl LN vysoce postavený zdroj z protikorupční policie.

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?