Pátek 18. září 2020svátek má Kryštof 19 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

ČEZ se otřásá. Romanovi lidé ve vedení končí

Sídlo společnosti ČEZ | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sídlo společnosti ČEZ | foto: ČTK

PRAHA Pod některými manažery ČEZ se začíná třást židle. Jasno v tom, kdo skončí a koho si nový šéf společnosti Daniel Beneš vybere do svého týmu, má být podle informací LN na konci tohoto týdne.

Stejně tak vedení ČEZ do konce týdne připraví a schválí novou strategii největší české energetické skupiny. První změnu na manažerské pozici již mluvčí společnosti Ladislav Kříž potvrdil. Ve funkci končí ředitel útvaru strategie a rozvoj Jiří Feist, který měl na starosti například projekty v oblasti „chytrých sítí“ nebo elektromobilů a dobíjecích stanic. Strategii skupiny ČEZ bude mít nově na starosti Pavel Cyrani, který dosud vedl správu aktiv energetické skupiny.

ČTĚTE VÍCE:

Podle zpravodajského portálu Česká pozice na pozici ředitele úseku fúzí a akvizic skončí ještě před koncem září Vladimír Schmalz. Důvodů je více. Schmalzovi jsou dávány za vinu nepříliš výhodné akvizice firem v zahraničí i solárních elektráren v Česku. A navíc se jako člen pražského zastupitelstva zapletl do sporů mezi frakcemi uvnitř pražské ODS.

Nicméně Schmalz nepotvrdil, že by o jeho odchodu z ČEZ bylo rozhodnuto. „O ničem takovém nevím,“ odpověděl na dotaz LN.

ČTĚTE TAKÉ:

Daniel Beneš se v minulém týdnu stal novým předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti ČEZ. Nahradil Martina Romana, který se nově ujal funkce předsedy dozorčí rady.

Romanovy vazby na plzeňskou Škodu mezitím prověřuje protikorupční policie. „Informace o jeho možném napojení jsme měli už předtím, než je zveřejnila média. Na druhou stranu rovnou říkám, že část z nich je pro nás nová,“ řekl LN vysoce postavený zdroj z protikorupční policie.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Vybíráte právě jméno pro své miminko? Pomůžeme vám!
Vybíráte právě jméno pro své miminko? Pomůžeme vám!

Výběr jména pro miminko patří mezi ty nejkrásnější povinnosti nastávajících rodičů. Možností je ale tolik, že není snadné vybrat jedno jediné.