5. ledna 2010 14:32 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Chrudimské panoptikum: Armáda neprodala depo ani se 70% slevou

Vojenský prostor (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vojenský prostor (ilustrační foto) | foto: www.onnm.army.czČTK

CHRUDIM Bývalé armádní depo v Chrudimi se státu stále nedaří prodat, a to ani poté, co cena klesla z původních 198 na 65 milionů korun. Ministerstvo obrany proto vypsalo již páté kolo vývěrového řízení, v němž rozsáhlý areál nabízí za 45,9 milionu korun, tedy necelých 30 procent první nabídky. Informace byla zveřejněna na internetových stránkách odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem www.onnm.army.cz.

O depo měla kdysi zájem chrudimská radnice. Předpokládala, že armádní majetek získá tak jako mnoho jiných obcí v minulosti bezúplatným převodem.

Bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová však v roce 2007 oznámila, že vojáci tuto nemovitost prodají. V roce 2008 za ni armáda požadovala 198 milionů korun, znalecký posudek města zněl přibližně na 100 milionů korun. Po dalším jednání byla cena snížena na 158 milionů korun, Chrudim ale svého předkupního práva nevyužila.

Ministerstvu obrany se v prvním kole výběrového řízení žádný zájemce o zhruba 11 hektarů pozemků s 38 budovami a železniční vlečkou nepřihlásil, cena byla proto snížena pro další kolo na 111 milionů korun. I to však skončilo bez jediné nabídky, stejně jako kola s cenami 79 a 65 milionů korun.

Co se prodává?

Depo v Chrudimi


Depo v Chrudimi

Depo v Chrudimi

Depo v ChrudimiDepo v Chrudimi

Vedení Chrudimi již v minulosti uvedlo, že o koupi areálu nebude usilovat, protože je nad jeho finanční možnosti. Vloni i letos muselo město kvůli nižším daňovým příjmům způsobeným hospodářskou krizí výrazně zredukovat výdaje rozpočtu. Zachovalo hlavně peníze vyhrazené na spolufinancování investic, které získaly dotace.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!