5. února 2015 15:30 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

ČNB prodlužuje éru slabé koruny. Skončí nejdříve za rok a půl

Miroslav Singer guvernér ČNB  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Singer guvernér ČNB | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek oznámila, že neukončí režim devizových intervencí dříve než ve druhém pololetí 2016. ČNB deklarovala, že režim neutne dříve než v roce 2016.

Bankovní rada v čele s guvernérem Miroslavem Singerem zároveň zopakovala, že v případě dlouhodobého posílení tlaků směrem k poklesu cen, schopných způsobit propad domácí poptávky, a systematického poklesu očekávání růstu inflace a obnovení rizik deflačního vývoje tuzemské ekonomiky, je připravena přistoupit k dalšímu oslabení koruny.

To by znamenalo posunutí závazku udržovat korunu poblíž hranice 27 korun za euro na slabší hodnoty.

ČTĚTE TAKÉ:

Guvernér Singer dnes rovněž zopakoval, že následný návrat do standardního režimu měnové politiky nebude znamenat posílení kurzu na úroveň před zahájením intervencí.

Samotná dnes nově zveřejněná prognóza počítá se stabilitou tržních úrokových sazeb na stávajících velmi nízkých úrovních a používáním kurzu jako nástroje měnové politiky do konce roku 2016.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!