19. května 2009 9:53 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

ČSSD chce zvyšovat minimální mzdu

Předseda ČSSD Jiří Paroubek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda ČSSD Jiří Paroubek | foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

PRAHA ČSSD bude usilovat o to, aby se každý rok zvyšovala minimální mzda. Na dnešním setkání s vrcholovými manažery to uvedl předseda sociální demokracie Jiří Paroubek. "Bylo by dobré řešit tyto věci s ohledem na další sociální a politický vývoj v zemi. Cesta do pekel je si myslet, že je možné udržovat minimální mzdu na stálé úrovni," uvedl Paroubek.

Dovoz levné pracovní síly ze zahraničí by podle něj mohl v Česku vytvořit během deseti až 15 let stejně výbušné sociální prostředí jako je například ve Francii nebo v Nizozemsku.

V souvislosti se sociálními dopady je podle Paroubka podstatné, jak se podaří překonat krizi v USA. "Pokud to nezvládnou USA, tak by došlo k rozpadu nynějšího světového pořádku a mělo by to nedozírné následky. Pokud se krize bude prohlubovat, může mít své sociální a následně i politické důsledky," uvedl Paroubek.

Nezaměstnanost v ČR na konci roku odhaduje předseda ČSSD na deset procent.

ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.