20. srpna 2011 12:53 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

ČSSD potichu opouští 13. důchody a vyšší dávky

Bohuslav Sobotka (ČSSD) komentuje výsledky voleb. V pozadí kandidát do Senátu Zdeněk Škromach. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohuslav Sobotka (ČSSD) komentuje výsledky voleb. V pozadí kandidát do Senátu Zdeněk Škromach. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA České socialisty poněkud se zpožděním vyděsila hospodářská krize. ČSSD totiž chystá velkou revizi volebního programu. Vypadnou z něj třeba třinácté důchody nebo plošné zvyšování sociálních dávek.

"Jednou z priorit naší hospodářské politiky bude snižování schodku a dosažení vyrovnaných veřejných rozpočtů," řekl v rozhovoru pro deník MF Dnes předseda strany Bohuslav Sobotka.

O 13. DŮCHODECH VÍCE ZDE:

Podle něj předchozí program nepočítal s tím, co se děje nyní v Evropě kolem dluhové krize. Nový program představí strana v listopadu. Po volbách se sociální demokraté podle Sobotky chystají zrušit pravicové reformy.

Sociální demokraté také doufají, že by mohli jít do vlády dříve než po řádných volbách za tři roky. Nejlépe již příští rok na podzim. Volby do sněmovny by sociální demokraté chtěli spojit s volbami krajskými a senátními příští rok na podzim. Sobotka doufá, že neustálá krize nynější vlády přiměje některou z koaličních stran k podpoře předčasných voleb.

Lidovky.cz