17. dubna 2009 10:01 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Čunkův lék na krizi: snižme cenu elektřiny

Předseda KDU-ČSL Jiří Čunek na tiskové konferenci uspořádané 17. dubna v Praze během zasedání předsednictva strany.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda KDU-ČSL Jiří Čunek na tiskové konferenci uspořádané 17. dubna v Praze během zasedání předsednictva strany. | foto: ČTK

PRAHA Předseda KDU-ČSL Jiří Čunek dnes prohlásil, že nebude předkládat premiérovi Janu Fischerovi jména na vládní posty. Navrhl také řešit krizi snížením cen elektřiny. Podrobnosti o návrhu zamýšleném jako protikrizové opatření řekne až v úterý Fischerovi. Dosavadní legislativa však státu téměř žádné možnosti jak ovlivnit ceny enegie nedává.

Pokud jde o formování kabinetu, Čunek zdůraznil, že lidovci do vlády nikoho nenominovali. Šéf ČSSD Jiří Paroubek ve čtvrtek řekl, že předseda ODS Mirek Topolánek přišel za Fischerem i s kandidáty na ministerská křesla od spřáteleného křídla v KDU-ČSL.

Lidovci jsou nyní názorově rozděleni. Ministr financí Miroslav Kalousek spolu s několika dalšími poslanci navzdory postoji stranického vedení úřednický kabinet podporuje. "Pro nás je postoj jednoznačný, KDU-ČSL (do Fischerovy vlády) nikoho nenominuje," prohlásil Čunek.
Lidovky.cz, ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?