17. dubna 2009 10:01 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Čunkův lék na krizi: snižme cenu elektřiny

Předseda KDU-ČSL Jiří Čunek na tiskové konferenci uspořádané 17. dubna v Praze během zasedání předsednictva strany.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda KDU-ČSL Jiří Čunek na tiskové konferenci uspořádané 17. dubna v Praze během zasedání předsednictva strany. | foto: ČTK

PRAHA Předseda KDU-ČSL Jiří Čunek dnes prohlásil, že nebude předkládat premiérovi Janu Fischerovi jména na vládní posty. Navrhl také řešit krizi snížením cen elektřiny. Podrobnosti o návrhu zamýšleném jako protikrizové opatření řekne až v úterý Fischerovi. Dosavadní legislativa však státu téměř žádné možnosti jak ovlivnit ceny enegie nedává.

Pokud jde o formování kabinetu, Čunek zdůraznil, že lidovci do vlády nikoho nenominovali. Šéf ČSSD Jiří Paroubek ve čtvrtek řekl, že předseda ODS Mirek Topolánek přišel za Fischerem i s kandidáty na ministerská křesla od spřáteleného křídla v KDU-ČSL.

Lidovci jsou nyní názorově rozděleni. Ministr financí Miroslav Kalousek spolu s několika dalšími poslanci navzdory postoji stranického vedení úřednický kabinet podporuje. "Pro nás je postoj jednoznačný, KDU-ČSL (do Fischerovy vlády) nikoho nenominuje," prohlásil Čunek.
Lidovky.cz, ČTK