15. ledna 2014 15:21, aktualizováno  15:38 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Další místo razie: policie vtrhla i do turnovského Sklostroje

Letecký pohled na podnik Sklostroj v Turnově. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letecký pohled na podnik Sklostroj v Turnově. | foto: ČTK

PRAHA Protikorupční policie zasahuje i v sídle turnovského Sklostroje, jedné ze společností spojovaných s pochybnými úvěry od České exportní banky (ČEB). Po sídle banky, Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) a firmě PSJ Jihlava jde tak další místo středeční policejní razie.

"Zasahují tady od šesté hodiny ranní, je jich tu šest," potvrdil serveru Lidovky.cz jeden ze zaměstnanců. Návštěvě policie je přítomna jen část vedení firmy, generální ředitel Jan Medřický je na služební cestě, spojit se s kýmkoliv z managmentu prý bude možné až ve čtvrtek.

ČTĚTE TAKÉ:


Sklostroj dostal od ČEB uvěry na stavbu závodů na výrobu lahví v Rusku a na Ukrajině, jenže těsně po dokončení projekty zkrachovaly a ukázalo se, že záruky na úvěry jsou bezcenné. EGAP tak musel vyplatit celkem 2,74 miliardy korun při likvidaci osmi pojistných událostí. K nejproblematičtějším klientům ČEB patřila podle serveru Insider ruská podnikatelská rodina Sadovských, která na stavbu svých skláren dostala úvěrů hned několik.

Od rána zasahuje protikorupční policie v pražském sídle ČEB a EGAP ve Vodičkově ulici. Policisté si vyžádali materiály k 16 obchodním případům. Dokumenty související s činností ČEB si odnesli policisté také ze sídla jihlavské stavební společnosti PSJ, která působí na ruském trhu. Akce souvisí úvěry za několik miliard, o něž Česko může přijít a s vyplácením pojistného plnění právě kvůli kolabujícím půjčkám pro české exportéry.

Místa, kde od rána zasahuje policie.

Místa, kde od rána zasahuje policie.

Ondřej Golis, mevMartin Nevyhoštěný
Ondřej Golis

Autor

Ondřej Golisondrej.golis@lidovky.czČlánky

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz